20 Mart 2019 Çarşamba
Reklam

Öğrenciler Oryantiring Sporunu Öğrendi

İki yüz öğrenci ile Tarihi Yarımada da şehitlik turu, bir gecelik kamp ve oryantiring yarışması düzenlendi. Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Gençlik Projeleri Destek Programı

Öğrenciler Oryantiring Sporunu Öğrendi
Haber Giriş Tarihi: 06 Aralık 2018 7:01 Güncel Haberler

İki yüz öğrenci ile Tarihi Yarımada da şehitlik turu, bir gecelik kamp ve oryantiring yarışması düzenlendi.

Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen yeni bir projeye imza attı.

Oryantiring ile Şüheda Toprağını Tanıyorum adlı proje kapsamında, iki yüz öğrenci ile Tarihi Yarımada da şehitlik turu, bir gecelik kamp ve oryantiring yarışması düzenlendi. Gençlerin insani, evrensel, manevi ve milli değerlere bağlı; çevreye saygılı bireyler haline gelmesi; ait olduğu milletin karakteristik özelliklerini fark etmesi; kendi potansiyellerinin farkına varması ve yeni bir spor dalını (oryantiring) öğrenmeleri amacı ile yürütülen proje hedeflendiği gibi gerçekleştirildi. Yapılan başvuru sonucunda iki yüz öğrenci tespit edilerek tespit edilen iki yüz öğrenciye oryantiring sporu tanıtıldı. İkinci aşamada tüm proje katılımcıları için şehitlik turu düzenlendi.

Bir gecelik kamp süresi boyunca Çanakkale Savaşı ve Şehitler temalı çeşitli etkinlikler yapıldı. Ayrıca Tiyatro Yönetmeni Abdülkadir Katra öğrencilere “Çanakkale Ruhu” konulu sunum gerçekleştirdi. Tüm katılımcılar ile beraber Şehitler Abidesi’nin etrafında çizilmiş olan parkurda oryantiring yarışması düzenlendi.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya