Öğrenciler Oryantiring Sporunu Öğrendi

İki yüz öğrenci ile Tarihi Yarımada da şehitlik turu, bir gecelik kamp ve oryantiring yarışması düzenlendi. Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Gençlik Projeleri Destek Programı

Öğrenciler Oryantiring Sporunu Öğrendi
Haber Giriş Tarihi: 06 Aralık 2018 7:01 Güncelleme: Güncel Haberler

İki yüz öğrenci ile Tarihi Yarımada da şehitlik turu, bir gecelik kamp ve oryantiring yarışması düzenlendi.

Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen yeni bir projeye imza attı.

Oryantiring ile Şüheda Toprağını Tanıyorum adlı proje kapsamında, iki yüz öğrenci ile Tarihi Yarımada da şehitlik turu, bir gecelik kamp ve oryantiring yarışması düzenlendi. Gençlerin insani, evrensel, manevi ve milli değerlere bağlı; çevreye saygılı bireyler haline gelmesi; ait olduğu milletin karakteristik özelliklerini fark etmesi; kendi potansiyellerinin farkına varması ve yeni bir spor dalını (oryantiring) öğrenmeleri amacı ile yürütülen proje hedeflendiği gibi gerçekleştirildi. Yapılan başvuru sonucunda iki yüz öğrenci tespit edilerek tespit edilen iki yüz öğrenciye oryantiring sporu tanıtıldı. İkinci aşamada tüm proje katılımcıları için şehitlik turu düzenlendi.

Bir gecelik kamp süresi boyunca Çanakkale Savaşı ve Şehitler temalı çeşitli etkinlikler yapıldı. Ayrıca Tiyatro Yönetmeni Abdülkadir Katra öğrencilere “Çanakkale Ruhu” konulu sunum gerçekleştirdi. Tüm katılımcılar ile beraber Şehitler Abidesi’nin etrafında çizilmiş olan parkurda oryantiring yarışması düzenlendi.

Paylaş:
TBMM Eski Başkanı Kahraman’a Fahri Doktora

Güncel Haberler

TBMM Eski Başkanı Kahraman’a Fahri Doktora

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) 2019-2020 akademik yılı açılış töreninde, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve TBMM eski başkanlarından İsmail

Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Güncel Haberler

Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine “Mentorluk Eğitimi” ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Güncel Haberler

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Kruvaziyer gemisi "Seven Seas Voyager" adlı yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan