25 Ekim 2021 Pazartesi

PTT’den Troya Yılına Özel Pul

2018 Troya Yılı kapsamında, Vali Orhan Tavlı’nın katılımı ile, PTT Genel Müdürlüğü tarafından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Eserlerimiz Pul Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Sergide Troya Yılı’na özel olarak basılan pul büyük

PTT’den Troya Yılına Özel Pul
Haber Giriş Tarihi: 02 Ağustos 2018 13:33 Güncel Haberler

2018 Troya Yılı kapsamında, Vali Orhan Tavlı’nın katılımı ile, PTT Genel Müdürlüğü tarafından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Eserlerimiz Pul Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Sergide Troya Yılı’na özel olarak basılan pul büyük beğeni topladı.

Çanakkale Evi’nde, 2018 Troya Yılı kapsamında PTT Genel Müdürlüğü tarafından açılan pul sergisine, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Troya Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, Çanakkale PTT Baş Müdürü Yaşar Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, daire müdürleri ve kentliler katıldı. Serginin açılış kurdelesini Vali Orhan Tavlı ve protokol üyeleri kesti.

Açılışın sonrasında sergiyi gezen Tavlı, Troya Yılı’na özel pul bastıkları, Troya’nın ve Çanakkale’nin tanıtımına katkıda bulunduklarından dolayı Ulaştırma Bakanlığı ve PTT Genel Müdürlüğüne teşekkür ederim. 2018 Troya Yılı kapsamında, hem Uluslar arası hem de ulusal çapta sanatta, sporda Uluslar arası etkinlikler yapılıyor. Fakat en özeli, en güzeli PTT Genel Müdürlüğümüzün Troya’ya özel pul bastırmasıdır. Troya’nın 1 Ağustos itibari ile PTT’nin tarihine geçmiş olması oldukça önemli.” dedi.

5 Ağustos tarihine kadar açık olan sergide, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren eserlerin bulunduğu pullar ile beraber Troya Yılı’na özel basılan pul da sergilenecek.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde