20 Mart 2019 Çarşamba
Reklam

PTT’den Troya Yılına Özel Pul

2018 Troya Yılı kapsamında, Vali Orhan Tavlı’nın katılımı ile, PTT Genel Müdürlüğü tarafından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Eserlerimiz Pul Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Sergide Troya Yılı’na özel olarak basılan pul büyük

PTT’den Troya Yılına Özel Pul
Haber Giriş Tarihi: 02 Ağustos 2018 13:33 Güncel Haberler

2018 Troya Yılı kapsamında, Vali Orhan Tavlı’nın katılımı ile, PTT Genel Müdürlüğü tarafından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Eserlerimiz Pul Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Sergide Troya Yılı’na özel olarak basılan pul büyük beğeni topladı.

Çanakkale Evi’nde, 2018 Troya Yılı kapsamında PTT Genel Müdürlüğü tarafından açılan pul sergisine, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Troya Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, Çanakkale PTT Baş Müdürü Yaşar Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, daire müdürleri ve kentliler katıldı. Serginin açılış kurdelesini Vali Orhan Tavlı ve protokol üyeleri kesti.

Açılışın sonrasında sergiyi gezen Tavlı, Troya Yılı’na özel pul bastıkları, Troya’nın ve Çanakkale’nin tanıtımına katkıda bulunduklarından dolayı Ulaştırma Bakanlığı ve PTT Genel Müdürlüğüne teşekkür ederim. 2018 Troya Yılı kapsamında, hem Uluslar arası hem de ulusal çapta sanatta, sporda Uluslar arası etkinlikler yapılıyor. Fakat en özeli, en güzeli PTT Genel Müdürlüğümüzün Troya’ya özel pul bastırmasıdır. Troya’nın 1 Ağustos itibari ile PTT’nin tarihine geçmiş olması oldukça önemli.” dedi.

5 Ağustos tarihine kadar açık olan sergide, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren eserlerin bulunduğu pullar ile beraber Troya Yılı’na özel basılan pul da sergilenecek.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya