PTT’den Troya Yılına Özel Pul

PTT’den Troya Yılına Özel Pul

2018 Troya Yılı kapsamında, Vali Orhan Tavlı’nın katılımı ile, PTT Genel Müdürlüğü tarafından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Eserlerimiz Pul Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Sergide Troya Yılı’na özel olarak basılan pul büyük beğeni topladı.

Çanakkale Evi’nde, 2018 Troya Yılı kapsamında PTT Genel Müdürlüğü tarafından açılan pul sergisine, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Troya Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, Çanakkale PTT Baş Müdürü Yaşar Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, daire müdürleri ve kentliler katıldı. Serginin açılış kurdelesini Vali Orhan Tavlı ve protokol üyeleri kesti.

Açılışın sonrasında sergiyi gezen Tavlı, Troya Yılı’na özel pul bastıkları, Troya’nın ve Çanakkale’nin tanıtımına katkıda bulunduklarından dolayı Ulaştırma Bakanlığı ve PTT Genel Müdürlüğüne teşekkür ederim. 2018 Troya Yılı kapsamında, hem Uluslar arası hem de ulusal çapta sanatta, sporda Uluslar arası etkinlikler yapılıyor. Fakat en özeli, en güzeli PTT Genel Müdürlüğümüzün Troya’ya özel pul bastırmasıdır. Troya’nın 1 Ağustos itibari ile PTT’nin tarihine geçmiş olması oldukça önemli.” dedi.

5 Ağustos tarihine kadar açık olan sergide, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren eserlerin bulunduğu pullar ile beraber Troya Yılı’na özel basılan pul da sergilenecek.

2018 Troya Yılı Çanakkale PTT

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çanakkale Gazi Konukevi Yükseliyor20 Ekim 2018

Çanakkale Gazi Konukevi Yükseliyor

Çanakkale Gazi Konukevi inşaatında çalışmalar devam ediyor. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Aile, Çalışma ve

Katı Atık Yönetim Birliği Toplantısı Yapıldı20 Ekim 2018

Katı Atık Yönetim Birliği Toplantısı Yapıldı

Troas Bölgesi Belediyeleri Katı Atık Yönetim Birliği toplantısı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, başkanlığında gerçekleştirildi.

Kıbrıs Gazileri Son Yolculuklarına Uğurlandı20 Ekim 2018

Kıbrıs Gazileri Son Yolculuklarına Uğurlandı

Kıbrıs Gazisi Er Ali Örnek, Kuşburnu Köyü’nde; Kıbrıs Gazisi Er Halis Çakır, Karaömerler Köyü’nde

Meydan Taksiciler Derneğinden Valiliğe Ziyaret20 Ekim 2018

Meydan Taksiciler Derneğinden Valiliğe Ziyaret

Çanakkale Meydan Taksiciler Derneği Başkanı Mehmet Sökmen ve Dernek Başkan Yardımcısı Erol Özkan, Çanakkale