21 Eylül 2019 Cumartesi

Ramazan Bayramı Resmi Programlarla Kutlandı

Çanakkale'de Ramazan Bayramı dolayısıyla resmi bayramlaşma törenleri yapıldı.

Ramazan Bayramı Resmi Programlarla Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 05 Haziran 2019 12:11 Güncel Haberler

Çanakkale‘de il merkezindeki Necippaşa, Şehitler ve Anafartalar camilerine gelen çok sayıda vatandaş namaz kılıp birbirlerinin bayramlarını tebrik etti.
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın ev sahipliğinde Polis Deniz Evi’nde bayramlaşma programı düzenlendi.

Resmi programda, il protokolü, mülki ve askeri erkan, sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve vatandaşlar bayramlaştı. Törene, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Emrullah Büyük, siyasi partilerin il başkanları ve muhtarlar katıldı.

Ezine‘deki bayramlaşma, Kaymakam Ali İkram Tuna’nın ev sahipliğinde Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.
Törene Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, AK Parti Ezine İlçe Başkan Vekili Mehmet Ünsal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, STK başkanları ve muhtarlar katıldı.

Gelibolu‘daki bayramlaşma töreni Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.
Belediyenin ev sahipliğindeki törene Kaymakam Hakan Kılınçkaya, Garnizon Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Lapseki Öğretmenevi’ndeki törene Kaymakam Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Hiçdurmaz, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Yenici, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ile muhtarlar katıldı.
Şahin ve Yılmaz, törende yaptıkları konuşmalarda, bayramların önemine dikkat çekerek katılanlara teşekkür etti.

Haber A.A.

Paylaş:
“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Güncel Haberler

“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Kale Grubu ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsünün yürütücülüğünde 2017 Şubat ayında başlatılan “Aklım Fikrim

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Güncel Haberler

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonunca (ŞEGAFED) hazırlanan, Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlatan savaş malzemelerinin bulunduğu gezici "Önce Vatan

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Güncel Haberler

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda yapımı devam eden "Arıburnu Yürüyüş Güzergahı" projesi çalışmalarında 104 yıl öncesine ait siperler