04 Temmuz 2022 Pazartesi

Şeb-i Arus Törenleri Başladı

Çanakkale'de Şeb-i Arus Törenleri, Hz. Mevlana ve Hoşgörü yürüyüşü ile başladı. Hz. Mevlana'nın 745. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri “Yedinci Balkan Coğrafyası Çanakkale’de Buluşuyor” teması ile Hz. Mevlana ve Hoşgörü yürüyüşü

Şeb-i Arus Törenleri Başladı
Haber Giriş Tarihi: 17 Aralık 2018 18:45 Güncel Haberler

Çanakkale’de Şeb-i Arus Törenleri, Hz. Mevlana ve Hoşgörü yürüyüşü ile başladı.

Hz. Mevlana’nın 745. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri “Yedinci Balkan Coğrafyası Çanakkale’de Buluşuyor” teması ile Hz. Mevlana ve Hoşgörü yürüyüşü ile başladı.

Törenler çerçevesinde, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Soylu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ünal Özcan Berberler, Gazinocular ve Lokantacılar Odası Başkanı Selahattin İş, Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ayhan Engin, Öğretim Görevlisi Halit Kuşku, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tasavvuf Topluluğu, protokol üyeleri ve vatandaşlar Çanakkale Valiliği önünde bir araya geldi.

Protokol üyeleri daha sonra etkinlikler çerçevesinde, kordon boyunda vatandaşlara karanfil dağıtarak Zafer Meydanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün sonrasında Mevlana Kültür ve Sanat Evi’nde ziyaretçilere Mevlevi içeceği olan Sirkencebin ve Keşkek ikram edildi.

Sonrasında program Karadağ Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Feyziç’in “Balkanlar’da Mevlana Öğretisi konferansı, Mesnevi Okumaları- Sema Zikr-i Şerifi İcrası ve duası ile son buldu.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde