25 Nisan 2019 Perşembe

Şehitliklerdeki Çalışmalar Devam Ediyor

İnşa, bakım, onarım ve koruma işlemleri yapılan şehitlikler ile ilgili toplantı yapıldı.

Şehitliklerdeki Çalışmalar Devam Ediyor
Haber Giriş Tarihi: 12 Şubat 2019 11:59 Güncel Haberler

Şehitliklerdeki çalışmalar devam ediyor.

İnşa, bakım, onarım ve koruma işlemleri yapılan şehitlikler ile ilgili toplantı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.

Çanakkale İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapılan toplantıda Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren Şehitlik Yönetmeliği gereğince Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi tarafından restorasyon çalışmalarına başlanan ve projeleri çizilen Erenköy Şehitliği, Hastane Bayırı Şehitliği, Kumkale Ovası İntepe Batarya Şehitliği, Biga Şehitliği, Halileli Şehitliği ile bölgede bulunan Osmanlı Mezarlıklarındaki çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda, projeleri hazırlanarak ihalesi yapılmış olan Hastane Bayırı Şehitliği ile Biga Merkezde bulunan Biga Şehitliği’nin yenileme çalışmalarına başlandı. Ayrıca Çanakkale’de bulunan toplam on beş şehitliğin alan tarama işlemlerinin yapılmakta olduğu ve Eceabat Beşyol Köyü’nde bulunan Beşyol Şehitliği’nin taramasının tamamlanarak çalışmalara başlandığı kaydedildi.

Toplantıya; Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil Sezgin, Yatırım ve İnşaat Müdürü Özgür Şahin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Çağlar, Proje Müellifi Mimar Utku Uçar, Peyzaj Mimarı İlkcan Karatepe Çetinkaya, Yüksek Mühendis Yunus Can Kurban ve Mühendis Ertan Erbaşı katıldı.

Paylaş:
Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Güncel Haberler

Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Şehitler Abidesi'nde muhteşem bir gösteri

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Güncel Haberler

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104. Yılında, savaşta şehit olan Mevlevi Alayı’nı anmak ve Çanakkale Ruhunu anlatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Cepheye

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi