Şehitliklerdeki Çalışmalar Devam Ediyor

Şehitliklerdeki Çalışmalar Devam Ediyor

Şehitliklerdeki çalışmalar devam ediyor.

İnşa, bakım, onarım ve koruma işlemleri yapılan şehitlikler ile ilgili toplantı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.

Çanakkale İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapılan toplantıda Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren Şehitlik Yönetmeliği gereğince Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi tarafından restorasyon çalışmalarına başlanan ve projeleri çizilen Erenköy Şehitliği, Hastane Bayırı Şehitliği, Kumkale Ovası İntepe Batarya Şehitliği, Biga Şehitliği, Halileli Şehitliği ile bölgede bulunan Osmanlı Mezarlıklarındaki çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda, projeleri hazırlanarak ihalesi yapılmış olan Hastane Bayırı Şehitliği ile Biga Merkezde bulunan Biga Şehitliği’nin yenileme çalışmalarına başlandı. Ayrıca Çanakkale’de bulunan toplam on beş şehitliğin alan tarama işlemlerinin yapılmakta olduğu ve Eceabat Beşyol Köyü’nde bulunan Beşyol Şehitliği’nin taramasının tamamlanarak çalışmalara başlandığı kaydedildi.

Toplantıya; Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil Sezgin, Yatırım ve İnşaat Müdürü Özgür Şahin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Çağlar, Proje Müellifi Mimar Utku Uçar, Peyzaj Mimarı İlkcan Karatepe Çetinkaya, Yüksek Mühendis Yunus Can Kurban ve Mühendis Ertan Erbaşı katıldı.

Çanakkale

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Beklenen Kar Geldi23 Şubat 2019

Beklenen Kar Geldi

Sabaha karşı başlayan kar yağışı devam ediyor. Çanakkale’nin bazı ilçe merkezlerinde ve yüksek kesimlerinde

Deniz Ulaşımına Fırtına Engeli23 Şubat 2019

Deniz Ulaşımına Fırtına Engeli

Gemi ulaşımına fırtına engeli. Çanakkale Boğazı’nda fırtına ve yağış ile oluşan pus, deniz ulaşımını

El Örgüsü Fileler Dağıtıldı23 Şubat 2019

El Örgüsü Fileler Dağıtıldı

Fevzipaşa Mahallesi kadınlarının ürettiği fileler Cuma Pazarı'nda

Güneş Enerji Santrali Açıldı23 Şubat 2019

Güneş Enerji Santrali Açıldı

Güneş Enerjisi Santrali’nin açılışı