Seramik Sanatçıları Sergide Bir Araya Geldi

Seramik Sanatçıları Sergide Bir Araya Geldi

Çanakkale Seramik Müzesi, “Kale’nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale Seramik Müzesi, Çanakkale Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde “Kale’nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale Seramik Müzesi’nde açılış töreni ile ziyarete açılan sergi de Çanakkale ve ilçelerinde üretim yapan atölyeler ve sanatçılar bir araya geldi.

Bağda Gül (Çakmak Seramik), Esen Hüsmenoğlu (Esen Seramik), İzzet-Fikret Tunç (Çömlekkale), Elif Çetin (Ceramic by Elif), Ece Güneş Erten (Ece Güneş Seramik), Buket Gürel (Kaeira Seramik), Reyhan Hoşnut (Reyhan Seramik), ÇOMÜ ÇASEM, Seda Görgün Karaman (Casa Ceramic), Ufuk Baş Seramik, Sema-Erdinç Çeviksever (Bacchus Dükkan Bozcaada), Ayşe Künelgin Gürkan (Kepenek Keramik), Nur Sütçü (Noah Tasarım), Hande Gürbüz (Hande Seramik), Çanakkale Belediyesi Seramik Eşya Anı Üretim Merkezi, İhsan Ayata (Troia Seramik), Şerife Edad (Tulu Seramik), Gamze Yüksel (Yüksel Çini), Ezine Sodam (Ezine Sosyal Yardımlaşma Merkezi Seramik Atölyesi), Betül Aslan (Birtane Seramik Atölyesi), Ecem Göğüsgeren (Nakkaşhane), Sirem Çakal (Toprak Seramik), Büşra Oğuz (B Art Seramik) sergide bulunan isimler oldu.

Açılışa Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri, eser sahibi sanatçılar ve vatandaşlar katıldı. Yapılan açılış konuşmalarının sonrasında gezilmeye başlanan sergide sanatçılar, Başkan Gökhan ve ziyaretçilere eserlerini tanıttı.

Çanakkale kimliğinin vazgeçilmez bir parçası olan, Türkiye ve uluslararası alanda Çanakkale’nin tanınırlığını arttıran seramiğin geleneksel ve çağdaş yorumu ile bir arada bulunmuş olduğu sergi 10 Mart 2019 tarihine kadar açık.

Çanakkale Kale'nin Elleri

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Gazi Ortaokulu Öğrencileri İstanbul’da20 Ocak 2019

Gazi Ortaokulu Öğrencileri İstanbul’da

Çanakkale Gazi Ortaokulu öğrencileri İstanbul’daydı. Çanakkale Gazi Ortaokulu’nun dans eğitimi alan öğrencileri İstanbul’a gezi

Troya’dan Çanakkale’ye Masal Yarışması Ödül Töreni20 Ocak 2019

Troya’dan Çanakkale’ye Masal Yarışması Ödül Töreni

“Troya’dan Çanakkale’ye : Masallarla Büyüyorum” isimli masal yazım yarışması ödül töreni düzenlendi. Çanakkale İl

Destek Kazanan Projelerin Lansmanı Yapıldı20 Ocak 2019

Destek Kazanan Projelerin Lansmanı Yapıldı

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi desteğe hak kazanan projelerin lansmanını yaptı. Güney Marmara

Çanakkale’de Uğur Mumcu Anılacak19 Ocak 2019

Çanakkale’de Uğur Mumcu Anılacak

Uğur Mumcu, ölüm yıl dönümünde düzenlenen panel ile anılacak. Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen “Uğur