21 Mart 2019 Perşembe
Reklam

Seramik Sanatçıları Sergide Bir Araya Geldi

Çanakkale Seramik Müzesi, “Kale'nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor. Çanakkale Seramik Müzesi, Çanakkale Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde “Kale'nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor. Çanakkale Seramik Müzesi’nde açılış töreni

Seramik Sanatçıları Sergide Bir Araya Geldi
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 15:53 Güncel Haberler

Çanakkale Seramik Müzesi, “Kale’nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale Seramik Müzesi, Çanakkale Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde “Kale’nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale Seramik Müzesi’nde açılış töreni ile ziyarete açılan sergi de Çanakkale ve ilçelerinde üretim yapan atölyeler ve sanatçılar bir araya geldi.

Bağda Gül (Çakmak Seramik), Esen Hüsmenoğlu (Esen Seramik), İzzet-Fikret Tunç (Çömlekkale), Elif Çetin (Ceramic by Elif), Ece Güneş Erten (Ece Güneş Seramik), Buket Gürel (Kaeira Seramik), Reyhan Hoşnut (Reyhan Seramik), ÇOMÜ ÇASEM, Seda Görgün Karaman (Casa Ceramic), Ufuk Baş Seramik, Sema-Erdinç Çeviksever (Bacchus Dükkan Bozcaada), Ayşe Künelgin Gürkan (Kepenek Keramik), Nur Sütçü (Noah Tasarım), Hande Gürbüz (Hande Seramik), Çanakkale Belediyesi Seramik Eşya Anı Üretim Merkezi, İhsan Ayata (Troia Seramik), Şerife Edad (Tulu Seramik), Gamze Yüksel (Yüksel Çini), Ezine Sodam (Ezine Sosyal Yardımlaşma Merkezi Seramik Atölyesi), Betül Aslan (Birtane Seramik Atölyesi), Ecem Göğüsgeren (Nakkaşhane), Sirem Çakal (Toprak Seramik), Büşra Oğuz (B Art Seramik) sergide bulunan isimler oldu.

Açılışa Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri, eser sahibi sanatçılar ve vatandaşlar katıldı. Yapılan açılış konuşmalarının sonrasında gezilmeye başlanan sergide sanatçılar, Başkan Gökhan ve ziyaretçilere eserlerini tanıttı.

Çanakkale kimliğinin vazgeçilmez bir parçası olan, Türkiye ve uluslararası alanda Çanakkale’nin tanınırlığını arttıran seramiğin geleneksel ve çağdaş yorumu ile bir arada bulunmuş olduğu sergi 10 Mart 2019 tarihine kadar açık.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya