Seramik Sanatçıları Sergide Bir Araya Geldi

Çanakkale Seramik Müzesi, “Kale'nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor. Çanakkale Seramik Müzesi, Çanakkale Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde “Kale'nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor. Çanakkale Seramik Müzesi’nde açılış töreni

Seramik Sanatçıları Sergide Bir Araya Geldi
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 15:53 Güncelleme: Güncel Haberler

Çanakkale Seramik Müzesi, “Kale’nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale Seramik Müzesi, Çanakkale Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde “Kale’nin Elleri” isimli seramik sergisine ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale Seramik Müzesi’nde açılış töreni ile ziyarete açılan sergi de Çanakkale ve ilçelerinde üretim yapan atölyeler ve sanatçılar bir araya geldi.

Bağda Gül (Çakmak Seramik), Esen Hüsmenoğlu (Esen Seramik), İzzet-Fikret Tunç (Çömlekkale), Elif Çetin (Ceramic by Elif), Ece Güneş Erten (Ece Güneş Seramik), Buket Gürel (Kaeira Seramik), Reyhan Hoşnut (Reyhan Seramik), ÇOMÜ ÇASEM, Seda Görgün Karaman (Casa Ceramic), Ufuk Baş Seramik, Sema-Erdinç Çeviksever (Bacchus Dükkan Bozcaada), Ayşe Künelgin Gürkan (Kepenek Keramik), Nur Sütçü (Noah Tasarım), Hande Gürbüz (Hande Seramik), Çanakkale Belediyesi Seramik Eşya Anı Üretim Merkezi, İhsan Ayata (Troia Seramik), Şerife Edad (Tulu Seramik), Gamze Yüksel (Yüksel Çini), Ezine Sodam (Ezine Sosyal Yardımlaşma Merkezi Seramik Atölyesi), Betül Aslan (Birtane Seramik Atölyesi), Ecem Göğüsgeren (Nakkaşhane), Sirem Çakal (Toprak Seramik), Büşra Oğuz (B Art Seramik) sergide bulunan isimler oldu.

Açılışa Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri, eser sahibi sanatçılar ve vatandaşlar katıldı. Yapılan açılış konuşmalarının sonrasında gezilmeye başlanan sergide sanatçılar, Başkan Gökhan ve ziyaretçilere eserlerini tanıttı.

Çanakkale kimliğinin vazgeçilmez bir parçası olan, Türkiye ve uluslararası alanda Çanakkale’nin tanınırlığını arttıran seramiğin geleneksel ve çağdaş yorumu ile bir arada bulunmuş olduğu sergi 10 Mart 2019 tarihine kadar açık.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde