Seyit Onbaşı Anıldı

Seyit Onbaşı anıldı. Çanakkale Savaşları sırasında Rumeli Mecidiye Tabyası’nda görev alan Seyit Onbaşı anıldı. 1 Aralık 1939 tarihinde vefat eden Seyit Onbaşı için ölüm yıl dönümünün 79. yılında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi

Seyit Onbaşı Anıldı
Haber Giriş Tarihi: 01 Aralık 2018 20:09 Güncel Haberler

Seyit Onbaşı anıldı.

Çanakkale Savaşları sırasında Rumeli Mecidiye Tabyası’nda görev alan Seyit Onbaşı anıldı.

1 Aralık 1939 tarihinde vefat eden Seyit Onbaşı için ölüm yıl dönümünün 79. yılında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından anma töreni düzenlendi. Kilitbahir Köyü Fatih Camii’nde kılınan öğle namazından sonra başlayan programda; Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Mevlid-i Şerif ve Dua okunması yapıldı.

Sonrasında Kilitbahir Köyü’nde hayır pilavı dağıtıldıktan sonra Seyit Onbaşı’nın savaştığı Rumeli Mecidiye Tabyası’na geçildi. Burada dua okunduktan sonra heykeline karanfil bırakıldı.

Anma törenine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Sayın Emrullah Büyük, Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökçe, kurum personelleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde