15 Nisan 2024 Pazartesi

Sosyal Yaşam Evleri’nde Çevre Eğitimi Verildi

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Esenler Sosyal Yaşam Evinde faaliyet gösteren katılımcılara çevre eğitimi verildi. Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından uygulanan temizlik ve çevre faaliyetlerine ilişkin eğitim çalışmaları devam

Sosyal Yaşam Evleri’nde Çevre Eğitimi Verildi
Haber Giriş Tarihi: 28 Kasım 2018 20:25 Güncelleme: Güncel Haberler

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Esenler Sosyal Yaşam Evinde faaliyet gösteren katılımcılara çevre eğitimi verildi.

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından uygulanan temizlik ve çevre faaliyetlerine ilişkin eğitim çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Sultan Özbakır ve ve Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği’nde Ambalaj Atıklarından sorumlu Polat Çet tarafından gerçekleştirilen eğitim programında, Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamalarının yanı sıra, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanması projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Çanakkale’de yürütülen sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konular da katılımcılar ile paylaşıldı.

Yapılan programda, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil ve atık yağların ayrı toplanması çalışmalarına yönelik de bilgiler verildi. Atık pil ve atık yağların zararları, neden ayrı toplanması gerektiği gibi konularına da değinildi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde