Sunucu Elif Tayhan’dan Tanıtım İçin Büyük Proje

Sunucu Elif Tayhan’dan Tanıtım İçin Büyük Proje

Çanakkaleli sunucu ve oyuncu Elif Tayhan, 2018 Troya Senesi için kent tanıtımına katkı sunmaya hazırlanıyor.

Tayhan, yapmış olduğu yazılı açıklamada, yaklaşık üç senedir özel bir televizyon kanalında kültürel ve tarihi mekanları tanıtarak izleyici ile buluşturmuş olduklarını belirtti.

Bu çalışmayı ekip arkadaşı Kerem Baydar ile sürdürmüş olduklarını ve ülkenin tanıtımı için büyük bir katkı sağlamış olduklarını belirten Tayhan, kendisini adına çok önemli bir çalışma adına kolları sıvamış olduklarını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2018 senesini “Troya Yılı” ilan ettiğini hatırlatan Çanakkaleli oyuncu Elif Tayhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler için ülkemizin tanıtımı adına büyük görevler düşüyor. Ne Güzel Yerler gezi tatil programı çekimlerinde 2016 senesinde başladık. İlk durağımız Kuşadası’ydı. Öncesinde işlerimiz yüzünden Kerem Baydar ile Türkiye’nin birçok bölgesini dolaştık sonrasında neden bunu bir format haline getirerek güzel yerleri insanlara aktarmıyoruz dedik. Ve böylelikle serüven başlamış oldu. Ülkemizin tanıtımı adına bizler elimizi taşın altına koyuyoruz. Çekimlerimizde magazinsel bir program yerine kültürel bir program yapıyoruz. Hangi ilimizde ne gibi değerlere sahip isek onları bilmeyenlere duyuruyoruz. Kültür ve Turizm bakanımızdan biz ve benzeri projeleri desteklemesini umuyoruz. Günümüzde en önemli merci olan dijital alanlar o yüzden ülkemizi ne şekilde dünyaya tanıtacak isek biz varız. Yeterki gerekli desteği görebilelim. Şuanda en önem vermiş olduğu konu Troya Yılı. Benim Çanakkaleli olmamın da etkisi ile kendi memleketim adına bir şey yapmak istiyorum. Önümüzdeki günlerde Çanakkale’nin birçok noktasında çekim yapmak için hazırlanıyoruz. Bu çekimler ile Çanakkale’nin turistik ve tarihi yerlerini tüm dünyaya izleme fırsatı sunacağı.” dedi.

Çanakkale Elif Tayhan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Jülide İskenderoğlu’ndan Bayram Ziyaretleri21 Ağustos 2018

Jülide İskenderoğlu’ndan Bayram Ziyaretleri

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu bayramda da dur durak demeden ziyaretlerine devam ediyor.

Resmi Bayramlaşma Programı Gerçekleştirildi21 Ağustos 2018

Resmi Bayramlaşma Programı Gerçekleştirildi

Çanakkale’de Kurban Bayramı dolayısıyla resmi bayramlaşma programı yapıldı. Kurban Bayramı dolayısıyla Çanakkale Valisi Orhan

Muharrem Erkek’ten Eren Erdem’e Bayram Ziyareti21 Ağustos 2018

Muharrem Erkek’ten Eren Erdem’e Bayram Ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP 26. dönem İstanbul Milletvekili

Cumhuriyet Halk Partisi Bayramlaştı21 Ağustos 2018

Cumhuriyet Halk Partisi Bayramlaştı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından Belediye Sosyal Tesisleri’nde bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayramlaşma törenine,