25 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

Tartışmalı Panel Yapıldı

Kepez’de Kadınlar Günü, farklı etkinlikler ile kutlandı. Kepez’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, üç ayrı etkinlik ile kutlandı. Kepez Belediyesi tarafından 8 Mart günü 3 ayrı etkinlik düzenlendi. Kepez Belediyesi çalışan kadınları

Tartışmalı Panel Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 09 Mart 2019 18:16 Güncel Haberler

Kepez’de Kadınlar Günü, farklı etkinlikler ile kutlandı.

Kepez’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, üç ayrı etkinlik ile kutlandı.

Kepez Belediyesi tarafından 8 Mart günü 3 ayrı etkinlik düzenlendi. Kepez Belediyesi çalışan kadınları saat 10.00’da kahvaltıda buluştular. Saat 12.00’de ise Kepez Belediyesi kadın çalışanlarının kolektif emeklerinin bir ürünü olarak hazırlanan “Kadın, Kendi İstediği Gibi” sergisi Kepez Belediyesi fuaye alanında Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ve katılımcılar ile birlikte açıldı.

Kendilerine dayatılan kadın olma rollerine karşı kendi sözlerini savunduklarını belirten kadınlar, verilen kadın mücadelesini selamlayarak yaşamlarına sahip çıktıklarını vurguladılar. Sergi on gün boyunca açık kalacak.

Serginin sonrasında saat 14.30’da tartışmalara neden olan “Kepez’de Kadın Olmak” paneli düzenlendi. Panelde Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, panelin içeriğinin gelecek beş senede adayların Kepez’de kadınlar ile ilgili projeleri anlatmaları ve kadınlarında sorularını sorarak ortak bir yolda buluşmak olduğunu vurguladı. Panele katılım sağlayan kadın muhtar adayları sahneye davet edilerek konuşmalarını yaptılar.

Sonrasında Doç. Dr. Mehmet Şahin moderatörlüğündeki panelde AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Alper Altınok, Bağımsız Kepez Belediye Başkan adayı Gökhan Bayram ve Demokratik Sol Parti Kepez Belediye Başkan adayı Erhan Özel kendilerini tanıtarak, Kepez beldesinde kadınlar ile ilgili yapacakları projeleri anlattılar. Panel, soru cevap bölümü ile sonlandı.

Gün sonunda katılım sağlayan konuklara Kepez Belediyesi tarafından lokma ve pilav ikramı yapıldı.

Paylaş:
Çanakkale’de Deprem Tehlikesi Azaldı

Güncel Haberler

Çanakkale’de Deprem Tehlikesi Azaldı

Çanakkale’de deprem tehlikesi

Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Satranç Turnuvası

Güncel Haberler

Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Satranç Turnuvası

Geleneksel Altın Yıllar Satranç Turnuvası sona

Japonya İstanbul Başkonsolosu Çanakkale’de

Güncel Haberler

Japonya İstanbul Başkonsolosu Çanakkale’de

Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki, Çanakkale'ye gelerek Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret