26 Haziran 2019 Çarşamba

Tatilcilerin Feribot Yoğunlğu Başladı

Tatilcilerin dönüş güzergahında bulunan Çanakkale, Lapseki ve Çardak İskelerinde uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

Tatilcilerin Feribot Yoğunlğu Başladı
Haber Giriş Tarihi: 06 Haziran 2019 19:55 Güncel Haberler

Ramazan Bayramı’nın son gününde geri dönmeye çalışan tatilciler, Çanakkale ve Lapseki’de feribot kuyruğu oluşturdu.

Bayramın üçüncü gününde geri dönüşler başladı.
Dokuz günlük bayram tatilinde bazı tatilciler erken dönüş yolunda uzun araç kuyruklarına takıldı. Hafta sonu tatili ve bayram tatilini birleştiren 6 günde kalan bazı tatilciler son günde geriye dönmeye başladı.
Her yıl yaşanan uzun araç kuyrukları bu yıl da yaşanıyor. Resmi tatilin sona ermemesine rağmen yaşanan feribot kuyruğu bayram tatilinin 6. Gününde yaşanmaya başladı.
Büyük yoğunluğun Pazar günü oluşması bekleniyor. Her geçen yıl feribot bekleme süresi gittikçe artıyor. Alınan her türlü önlem ve tedbir yaşanan yoğunluğun önüne geçemiyor.
Bazı tatilciler uzun kuyruklara yakalanmamak için erken dönüş yoluna çıkıyor.
Tatil dönüş yolunda tecrübeli tatilci ve araç sürücüleriyle yaptığımız görüşmelerde son güne kalmamak gerektiği konusunda uyarılarda bulundular. Tatilin son günüde 3-4 saat sıcakta feribot kuyruğu beklememek için yola erken çıkmak gerektiği ve son güne kalmamak gerektiği konusunda uyarılarda bulundular.

Çanakkale – Eceabat, Çanakkale – Kilitbahir, Lapseki – Gelibolu, Çardak – Gelibolu arasında sefer yapmakta olan dönüş iskelelerinde ortalama araç kuyruğu 2 km, ortalama bekleme süresi 2 saat.

Çanakkale-Eceabat hattında 3, Çanakkale-Kilitbahir hattında 4, Lapseki-Gelibolu hattında 5 olmak üzere 12 feribot saatsiz olarak doldur boşalt şeklinde çalışıyor.

Paylaş:
Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Güncel Haberler

Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Çanakkale Organize Sanayi Firmaları Üretimde ve İstihdamda Hız

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Güncel Haberler

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Güncel Haberler

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Çanakkale Yenice’de görevli komiser Ömer Işık, göreve giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit