17 Ağustos 2019 Cumartesi

Tatilcilerin Feribot Yoğunlğu Başladı

Tatilcilerin dönüş güzergahında bulunan Çanakkale, Lapseki ve Çardak İskelerinde uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

Tatilcilerin Feribot Yoğunlğu Başladı
Haber Giriş Tarihi: 06 Haziran 2019 19:55 Güncel Haberler

Ramazan Bayramı’nın son gününde geri dönmeye çalışan tatilciler, Çanakkale ve Lapseki’de feribot kuyruğu oluşturdu.

Bayramın üçüncü gününde geri dönüşler başladı.
Dokuz günlük bayram tatilinde bazı tatilciler erken dönüş yolunda uzun araç kuyruklarına takıldı. Hafta sonu tatili ve bayram tatilini birleştiren 6 günde kalan bazı tatilciler son günde geriye dönmeye başladı.
Her yıl yaşanan uzun araç kuyrukları bu yıl da yaşanıyor. Resmi tatilin sona ermemesine rağmen yaşanan feribot kuyruğu bayram tatilinin 6. Gününde yaşanmaya başladı.
Büyük yoğunluğun Pazar günü oluşması bekleniyor. Her geçen yıl feribot bekleme süresi gittikçe artıyor. Alınan her türlü önlem ve tedbir yaşanan yoğunluğun önüne geçemiyor.
Bazı tatilciler uzun kuyruklara yakalanmamak için erken dönüş yoluna çıkıyor.
Tatil dönüş yolunda tecrübeli tatilci ve araç sürücüleriyle yaptığımız görüşmelerde son güne kalmamak gerektiği konusunda uyarılarda bulundular. Tatilin son günüde 3-4 saat sıcakta feribot kuyruğu beklememek için yola erken çıkmak gerektiği ve son güne kalmamak gerektiği konusunda uyarılarda bulundular.

Çanakkale – Eceabat, Çanakkale – Kilitbahir, Lapseki – Gelibolu, Çardak – Gelibolu arasında sefer yapmakta olan dönüş iskelelerinde ortalama araç kuyruğu 2 km, ortalama bekleme süresi 2 saat.

Çanakkale-Eceabat hattında 3, Çanakkale-Kilitbahir hattında 4, Lapseki-Gelibolu hattında 5 olmak üzere 12 feribot saatsiz olarak doldur boşalt şeklinde çalışıyor.

Paylaş:
Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Güncel Haberler

Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı yarımadadaki şehitlik ve anıtların düzenli bir şekilde gezilip görülebilmesi amacıyla yürüyüş yolları oluşturulmasına

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Güncel Haberler

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 5 ile yeni

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Güncel Haberler

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını ekonomiye kazandırmak üzere yatırımlarını aralıksız sürdüren Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale'de faaliyete