Reklam

Vali Tavlı’dan, Troya Müzesi’nde İnceleme

Vali Orhan Tavlı, 2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde açılış çalışmaları hızlı bir biçimde devam eden Troya Müzesinde incelemelerde bulundu. Vali Orhan Tavlı, Troya Müzesi içinde ve çevresinde devam eden ve yapımı

Vali Tavlı’dan, Troya Müzesi’nde İnceleme
Haber Giriş Tarihi: 09 Ağustos 2018 17:45 Güncel Haberler

Vali Orhan Tavlı, 2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde açılış çalışmaları hızlı bir biçimde devam eden Troya Müzesinde incelemelerde bulundu.

Vali Orhan Tavlı, Troya Müzesi içinde ve çevresinde devam eden ve yapımı hızlandırılan çalışmalar ile ilgili Müze Müdürü Ali Atmaca ve Proje Müellifi Yüksek Mimar Ömer Selçuk Baz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü’nde yapımı devam eden Troya Müzesi’nin sergi salonu üç bin metrekare ve içerisinde Troya Bölgesi’nden çıkarılan yaklaşık iki bin eserin sergilenmesi için çalışmalar hızla devam ediyor.

İnceleme gezisinde bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden İç Mimar Funda Akkuş, Müze Müdürü Ali Atmaca, Peyzaj Mimarı Kenan Culfa, Arkeolog Canan Taştaban, Proje Müellifi Yüksek Mimar Ömer Selçuk Baz ve İstanbul Anıtlar ve Röleve Mimari Şafak Çakmak ile toplantı yapan Tavlı, 2018 Troya Yılı kapsamında en büyük yatırım olan, Troya Müzesi’nin önemine değinerek çalışmaların hızlandırılarak açılışa hazır duruma getirilmesi talimatını verdi.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya