04 Temmuz 2022 Pazartesi

TBMM’de Troya Hazineleri Belgeseli Gösterimi Yapıldı

Troya Hazineleri- Asırlık Hasret belgeselinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gösterimi yapıldı. Troya Hazineleri- Asırlık Hasret belgeselinin gösterimi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tören Salonu’nda gerçekleştirildi. Gösterime, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali

TBMM’de Troya Hazineleri Belgeseli Gösterimi Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 16 Şubat 2019 18:34 Güncelleme: Güncel Haberler

Troya Hazineleri- Asırlık Hasret belgeselinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gösterimi yapıldı.

Troya Hazineleri- Asırlık Hasret belgeselinin gösterimi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tören Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gösterime, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Mustafa Şentop, Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Hasan Turan, AK Parti Grup Başkanvekilleri Bülent Turan, Cahit Özkan ve Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile milletvekilleri yanı sıra Çanakkale’den de İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve beraberindeki heyet ile davetliler katıldı.

Çanakkale’nin, tarihin her döneminde önemini koruyan, Anadolu Türklerinin de Avrupa topraklarına ayak bastığı ilk şehir olduğunu dile getiren Binali Yıldırım, “Ecdadımızın Avrupa karasında, Gelibolu’da ilk donanmamızı ve ilk camimizi yaptığını biliyoruz. Ecdadımız daha İstanbul fethedilmeden Çanakkale’ye ayakbastı. Bizim için çok daha önemli olan yüz dört sene önce yedi düvele “Çanakkale Geçilmez’” dediğimiz şehirdir. Binlerce şehidimizin yattığı şehirdir.” dedi.

Binali Yıldırım, başta AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve eserin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların sonrasında Troya Hazineleri- Asırlık Hasret belgeselinin gösterimi yapıldı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde