Trafik Sorunu İmza Kampanyası Başlattı

Çanakkale trafiğine çözüm olması adına tramvay, metro ya da banliyo yapılmasını talep eden bir imza kampanyası başlatıldı. Change.org internet sitesinde başlatılan imza kampanyasında Çanakkale’nin trafik sorununa çözüm olması adına tramvay,

Trafik Sorunu İmza Kampanyası Başlattı
Haber Giriş Tarihi: 04 Eylül 2018 12:37 Güncel Haberler

Çanakkale trafiğine çözüm olması adına tramvay, metro ya da banliyo yapılmasını talep eden bir imza kampanyası başlatıldı.

Change.org internet sitesinde başlatılan imza kampanyasında Çanakkale’nin trafik sorununa çözüm olması adına tramvay, metro ya da banliyo yapılmasını talep ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın muhatap gösterilmiş olduğu imza kampanyasını son olarak 1600 kişiden fazla kişi imzaladı.

İmza kampanyasının açıklamasında ise; “Çanakkalenin en büyük sorunu olan toplu taşıma sorununu artık çözmenizi istiyoruz. Trafikte çok yer kaplayan halk otobüsleri hem trafiği kilitliyor hemde her zaman dolu oluyor bazen almadan geçiyor. En azından Güzelyalı, Dardanos veya Kepez’dekileri düșünün. 9’da iși olan kiși 7.30’da çıkıyor. 10 km yol için 1.5 saat vakit gidiyor. Lütfen artık bir çözüm üretin.” ifadeleri yer aldı.

İmza kampanyasına destek veren Özper Çetin; “Çanakkale eski Çanakkale değil, fazla kalabalık olmaya başladı. Özellikle haftasonu, tatil, bayram vs zamanlarında trafik çekilmez oluyor. böyle bir alternatife artık ihtiyacı var.” yorumunda bulundu.

Diğer destekçi Furkan Filiz ise; “Çözüm önerisi geliştirmek için mimarları, şehir plancıları, ulaşımcıları ve kent üzerinde çalışan bütün uzmanlar ile bir araya getirerek çözüm üretilmesine destek olunması lazım. Belediye bu mesleye çözüm üretemiyorsa çözüm yollarını bulacak kişilerle bu iş yürütmeyi hedeflemesi lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde