Troya Antik Kenti En Yoğun Günlerini Yaşadı

Tevfikiye köyü sınırları içerisinde yer alan, beş bin senelik geçmişe sahip Troya Antik Kenti, Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Troya Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne

Troya Antik Kenti En Yoğun Günlerini Yaşadı
Haber Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2018 17:19 Güncel Haberler

Tevfikiye köyü sınırları içerisinde yer alan, beş bin senelik geçmişe sahip Troya Antik Kenti, Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabul edilişinin yirminci senesi dolayısı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troya Yılı adeta ziyaretçi patlaması yaşanmasına sebep olurken, Kurban Bayramı tatili boyunca binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

Yılın her günü ziyaretçi ağırlayan ülkemiz ve dünya kültür mirası için oldukça önemli bir değere sahip olan Troya, dokuz günlük bayram tatili dolayısı ile en yoğun günlerini yaşadı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, yaptığı açıklamada, 2018 Troya Yılı’nın önemli etkinliklerle sürdüğünü söyledi. Dokuz, “Çanakkale ve Troya tüm dünya tarafından en çok bilinen yerler arasında bulunuyor fakat Troya ve Çanakkale’ye, Troya Yılı’nın katkısı çok büyük oldu.” ifadelerini kullandı.

Troya Müzesi ile ziyaretçi sayının sene sonuna kadar daha yüksek seviyelere ulaşmasını beklediklerini dile getiren Kemal Dokuz, şunları kaydetti: “Müzenin açılması ile ziyaretçiler adeta buraya akın edecek. Çünkü Troya tüm dünya için bir değer. Troya’nın eserlerinin sergileneceği bu çok önemli müze de buna katkı sunacak ikinci bir unsur. Sene sonuna kadar ümidimiz sayısal verilerin daha da artacağı yönünde” dedi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde