Troya Antik Kenti Engelsiz Gezilebilecek

Troya Antik Kenti’nde, İÇDAŞ sponsorluğunda engelliler adına özel yürüyüş yolu yapılıyor. - "Tarihin Derinliğine Engelsiz Yolculuk" Projesi İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin Tarafından tasarlandı. İÇDAŞ temsilcisi Nuri Dublen, yapmış olduğu açıklamada, engellilerin

Troya Antik Kenti Engelsiz Gezilebilecek
Haber Giriş Tarihi: 05 Eylül 2018 13:26 Güncel Haberler

Troya Antik Kenti’nde, İÇDAŞ sponsorluğunda engelliler adına özel yürüyüş yolu yapılıyor.

– “Tarihin Derinliğine Engelsiz Yolculuk” Projesi İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin Tarafından tasarlandı.

İÇDAŞ temsilcisi Nuri Dublen, yapmış olduğu açıklamada, engellilerin Troya antik kentindeki tarihin derinliklerine engel tanımadan yolculuk yapabilmeleri adına İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin tarafından tasarlanan gezi yolu projesinin hayata geçirilmeye başlandığını belirtti.

– Gezi yolu dünyada bir ilk.
Yapılmakta olan bin yüz metrelik ahşap travers kaplamalı yolun iki bin beş yüz metrekare alanda engelli vatandaşların kentin tümünü ziyaretlerini sağlayacak şekilde düzenlendiğini anlatan Dublen, “Bilindiği üzere 2018, Troya Yılı. Troya antik kentine artan bir ilgi var. Troya engelli vatandaşların da yararlanabildiği bir ören yeri olmalı. Genel Müdürümüz bu düşünce ile bütün dünyada örnek gösterilecek bir yürüyüş yolu yapılmasını istedi.” dedi.

Dublen, Troya’daki çalışmaların yüzde yetmişlik bölümünün tamamlandığını, ayrıca Çanakkale’de kazı sponsoru oldukları altı antik kentte arkeolojik çalışmaların kapsamlı şekilde devam ettiğini sözlerine ekledi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde