29 Ocak 2022 Cumartesi

Troya Hazineleri-Asırlık Hasret Belgeselinin Galası Yapıldı

“Troya Hazineleri-Asırlık Hasret” isimli belgeselin galası yapıldı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde hazırlanan “Troya Hazineleri-Asırlık Hasret” isimli belgeselin Çanakkale Galası ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yapımcılığını ve yönetmeliğini Nihal Ağırbaş'ın yapmış

Troya Hazineleri-Asırlık Hasret Belgeselinin Galası Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 21 Ocak 2019 16:02 Güncel Haberler

“Troya Hazineleri-Asırlık Hasret” isimli belgeselin galası yapıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde hazırlanan “Troya Hazineleri-Asırlık Hasret” isimli belgeselin Çanakkale Galası ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yapımcılığını ve yönetmeliğini Nihal Ağırbaş’ın yapmış olduğu belgeselin senaryosu gazeteci Ömer Erbil tarafından kaleme alındı. Belgesel’de Schliemann’ı tiyatro ve sinema oyuncusu Cenan Çamyurdu canlandırdı. Troya Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, Doç Dr. Ali Sönmez ile Arkeolog Nezih Başgelen filmin danışmanları arasında yer aldı.

Heinrich Schliemann’ın kazı notları ve hatıralarından alıntılarla oluşturulan senaryoda; Çanakkale’de araştırma yapmış olduğu yerler, Schliemann’ın rotası, eserleri kaçırmış olduğu Karanlık Liman dahil tüm gerçek mekanlar belgeselde görüntülendi.

Troya Hazineleri Belgeseli, 2018 Troya Yılı çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen tek film oldu.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite üyeleri ile çok sayıda Kurum ve Kuruluş temsilcisinin yer aldığı gala büyük ilgi gördü.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde