21 Mart 2019 Perşembe
Reklam

Troya Kültür Rotası Projesinin Çalışmalarına Başlandı

Çanakkale Valiliği’nin himayelerinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anadolu Efes ortaklığı ile yürütülen Gelecek Turizmde “Troya Kültür Rotası” projesinin saha çalışamlarına başlandı. Sürdürülebilir turizm çalışmalarına katkı sağlamak,

Troya Kültür Rotası Projesinin Çalışmalarına Başlandı
Haber Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2018 11:57 Güncel Haberler

Çanakkale Valiliği’nin himayelerinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anadolu Efes ortaklığı ile yürütülen Gelecek Turizmde “Troya Kültür Rotası” projesinin saha çalışamlarına başlandı.

Sürdürülebilir turizm çalışmalarına katkı sağlamak, turizm sektöründe istihdamı arttırmak ve turizmin yerel kalkınma boyutuna dikkat çekmek amacı ile yürütülen ve “Gelecek Turizmde Troya Kültür Rotası” projesi Çanakkale Valiliği’nin himayelerinde Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı tarafından yürütülüyor.

Saha çalışmalarına başlanan “Troya Kültür Rotası” projesi ile, Ayvacık ve Ezine ilçelerine bağlı köyler bisiklet ve yürüyüş yoluna kavuşacak. Proje ile Troya Kültür Rotası’nın tescillenerek “Kültür Rotası” kapsamına girmesi hedefleniyor.

Ayrıca proje kapsamında yürüyüş yolu üzerinde bulunan köylerde ziyaretçilere konaklama ve dinlenme hizmeti sunulmasına da olanak sağlanması planlanıyor. Troya Kültür Rotası projesi ile bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına, kültürel, tarihi ve doğal değerlerin geliştirilmesine ve korunmasına katkı sağlanacak.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya