29 Ocak 2022 Cumartesi

Troya Kültür Rotası Projesinin Çalışmalarına Başlandı

Çanakkale Valiliği’nin himayelerinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anadolu Efes ortaklığı ile yürütülen Gelecek Turizmde “Troya Kültür Rotası” projesinin saha çalışamlarına başlandı. Sürdürülebilir turizm çalışmalarına katkı sağlamak,

Troya Kültür Rotası Projesinin Çalışmalarına Başlandı
Haber Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2018 11:57 Güncel Haberler

Çanakkale Valiliği’nin himayelerinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anadolu Efes ortaklığı ile yürütülen Gelecek Turizmde “Troya Kültür Rotası” projesinin saha çalışamlarına başlandı.

Sürdürülebilir turizm çalışmalarına katkı sağlamak, turizm sektöründe istihdamı arttırmak ve turizmin yerel kalkınma boyutuna dikkat çekmek amacı ile yürütülen ve “Gelecek Turizmde Troya Kültür Rotası” projesi Çanakkale Valiliği’nin himayelerinde Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı tarafından yürütülüyor.

Saha çalışmalarına başlanan “Troya Kültür Rotası” projesi ile, Ayvacık ve Ezine ilçelerine bağlı köyler bisiklet ve yürüyüş yoluna kavuşacak. Proje ile Troya Kültür Rotası’nın tescillenerek “Kültür Rotası” kapsamına girmesi hedefleniyor.

Ayrıca proje kapsamında yürüyüş yolu üzerinde bulunan köylerde ziyaretçilere konaklama ve dinlenme hizmeti sunulmasına da olanak sağlanması planlanıyor. Troya Kültür Rotası projesi ile bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına, kültürel, tarihi ve doğal değerlerin geliştirilmesine ve korunmasına katkı sağlanacak.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde