21 Eylül 2019 Cumartesi

Türkiye Drone Şampiyonası Çanakkale’de

Türkiye Drone Şampiyonası’nın 2.Etabı Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi Assos Behramkale yolu üzerinde Ati Havacılık Köyünde 29-30 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Türkiye Drone Şampiyonası Çanakkale’de
Haber Giriş Tarihi: 21 Haziran 2019 15:22 Güncel Haberler

Türkiye Drone Şampiyonası 2.Etabı 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde Çanakkale – Ayvacık – Assos, Ati Havacılık Köyü’nde düzenlenecek.

2017 yılından bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun onayı ile düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası’nın 2. Etabı Çanakkale’de yapılacak.

Çanakkale’de düzenlenecek olan Türkiye Drone Şampiyonası, Ayvacık – Behramkale yolu üzerinde bulunan ve bu yarışlar için özenle hazırlanan Ati Havacılık Köyü’nde yapılacak.

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST ile başlayan Türkiye Drone Şampiyonası 2019 yılı yarışları 3 Etap ve 1 Finalden oluşuyor.
Birinci etap Mersin Anamur Antik Kentte 11-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında, ikinci etap 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde Çanakkale – Ayvacık – Assos’ta, üçüncü etap Nevşehir – Ürgüp 27-28 Temmuz tarihlerinde, Final etabı ise İstanbul Sultanahmet meydanında 24-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Etaplar sonucunda finalde dereceye giren yarışmacılar 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek olan Teknofest 2019’da milli takım adına yarışma imkanı yakalayacak.

Paylaş:
“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Güncel Haberler

“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Kale Grubu ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsünün yürütücülüğünde 2017 Şubat ayında başlatılan “Aklım Fikrim

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Güncel Haberler

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonunca (ŞEGAFED) hazırlanan, Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlatan savaş malzemelerinin bulunduğu gezici "Önce Vatan

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Güncel Haberler

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda yapımı devam eden "Arıburnu Yürüyüş Güzergahı" projesi çalışmalarında 104 yıl öncesine ait siperler