22 Şubat 2020 Cumartesi

Türkiye Drone Şampiyonası Çanakkale’de

Türkiye Drone Şampiyonası’nın 2.Etabı Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi Assos Behramkale yolu üzerinde Ati Havacılık Köyünde 29-30 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Türkiye Drone Şampiyonası Çanakkale’de
Haber Giriş Tarihi: 21 Haziran 2019 15:22 Güncel Haberler

Türkiye Drone Şampiyonası 2.Etabı 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde Çanakkale – Ayvacık – Assos, Ati Havacılık Köyü’nde düzenlenecek.

2017 yılından bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun onayı ile düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası’nın 2. Etabı Çanakkale’de yapılacak.

Çanakkale’de düzenlenecek olan Türkiye Drone Şampiyonası, Ayvacık – Behramkale yolu üzerinde bulunan ve bu yarışlar için özenle hazırlanan Ati Havacılık Köyü’nde yapılacak.

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST ile başlayan Türkiye Drone Şampiyonası 2019 yılı yarışları 3 Etap ve 1 Finalden oluşuyor.
Birinci etap Mersin Anamur Antik Kentte 11-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında, ikinci etap 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde Çanakkale – Ayvacık – Assos’ta, üçüncü etap Nevşehir – Ürgüp 27-28 Temmuz tarihlerinde, Final etabı ise İstanbul Sultanahmet meydanında 24-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Etaplar sonucunda finalde dereceye giren yarışmacılar 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek olan Teknofest 2019’da milli takım adına yarışma imkanı yakalayacak.

Paylaş:
İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Güncel Haberler

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Çanakkale'de, genetik bir hastalığa bağlı olarak doğuştan böbrek yetmezliği hastası olan 9 yaşındaki İrem Matur, karne heyecanını evinde

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

Güncel Haberler

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

İçişleri Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlenen geziler sona