25 Ekim 2021 Pazartesi

Uğur Mumcu Anıldı

Çanakkale’de Uğur Mumcu anıldı. Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini anmak için Çanakkale’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Esenler Mahallesi Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen anma programına Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Dil Derneği Başkanı

Uğur Mumcu Anıldı
Haber Giriş Tarihi: 26 Ocak 2019 16:15 Güncel Haberler

Çanakkale’de Uğur Mumcu anıldı.

Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini anmak için Çanakkale’de bir dizi etkinlik düzenlendi.

Esenler Mahallesi Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen anma programına Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Serdar Soydan, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mumcu’nun heykeline mumlar yakılarak, karanfiller bırakıldı. Anmaya katılan vatandaşlar, Uğur Mumcu’nun laiklik savunucusu, devrimci, özgürlükçü ve halkçı kimliğine vurgu yaparken, yirmi altı sene öncesinden bugüne ışık tutan gazeteciliğine sahip çıkacaklarının altını çizdiler. 24 Ocak ve 31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftasının yıl dönümünde düzenlenen anma töreninde Mumcu gibi Bahriye Üçok, Abdi İpekçi, Necip Hablemitoğlu ve Ahmet Taner Kışlalı gibi demokrasi şehidi aydınlar ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’da anıldı.

Sonrasında ise Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleşen “Uğur Mumcu Her Gün Haklı Çıkıyor” paneli düzenlendi. Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek’in panelist olarak katılmış olduğu etkinlik ile sonlandı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde