21 Eylül 2019 Cumartesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan saat 13.30’da “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma Töreni” için Çanakkale’ye geliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor
Haber Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2019 16:01 Güncel Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Çanakkale’ye geliyor.

1915 Çanakkale Köprüsü’nde yeni bir aşamaya geçiliyor. 18 Mart 2022’de tamamlanarak hizmete açılması planlanan köprünün Asya yakasındaki Lapseki’de yer alacak kule kesonunun batırılması için hazırlıklar tamamlandı.

Gelibolu ve Lapseki arasında inşası devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ıslak havuzdaki kule kesonlardan Avrupa yakasında ki kesonun, deniz dibindeki bağlantı noktasına indirilmesi sonrasında yarın Lapseki ayağının da indirilmesi işlemi yapılacak.
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımıyla Lapseki’de “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma Töreni” düzenlenecek.

Köprünün Asya kıtasındaki ayağının yer aldığı Lapseki’de Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın büyük bir gün. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ilerlemesi açısından da çok önemli bir nokta olan kesonların batırılması gerçekleştrilecek. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımlarıyla tören düzenleneceğini söyleyerek, birkaç ay sonra su yüzeyinde artık beton direklerin görünmeye başlanacağını ifade etti.

Paylaş:
“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Güncel Haberler

“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Kale Grubu ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsünün yürütücülüğünde 2017 Şubat ayında başlatılan “Aklım Fikrim

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Güncel Haberler

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonunca (ŞEGAFED) hazırlanan, Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlatan savaş malzemelerinin bulunduğu gezici "Önce Vatan

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Güncel Haberler

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda yapımı devam eden "Arıburnu Yürüyüş Güzergahı" projesi çalışmalarında 104 yıl öncesine ait siperler