27 Haziran 2019 Perşembe

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan saat 13.30’da “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma Töreni” için Çanakkale’ye geliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor
Haber Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2019 16:01 Güncel Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Çanakkale’ye geliyor.

1915 Çanakkale Köprüsü’nde yeni bir aşamaya geçiliyor. 18 Mart 2022’de tamamlanarak hizmete açılması planlanan köprünün Asya yakasındaki Lapseki’de yer alacak kule kesonunun batırılması için hazırlıklar tamamlandı.

Gelibolu ve Lapseki arasında inşası devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ıslak havuzdaki kule kesonlardan Avrupa yakasında ki kesonun, deniz dibindeki bağlantı noktasına indirilmesi sonrasında yarın Lapseki ayağının da indirilmesi işlemi yapılacak.
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımıyla Lapseki’de “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma Töreni” düzenlenecek.

Köprünün Asya kıtasındaki ayağının yer aldığı Lapseki’de Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın büyük bir gün. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ilerlemesi açısından da çok önemli bir nokta olan kesonların batırılması gerçekleştrilecek. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımlarıyla tören düzenleneceğini söyleyerek, birkaç ay sonra su yüzeyinde artık beton direklerin görünmeye başlanacağını ifade etti.

Paylaş:
Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Güncel Haberler

Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Çanakkale Organize Sanayi Firmaları Üretimde ve İstihdamda Hız

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Güncel Haberler

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Güncel Haberler

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Çanakkale Yenice’de görevli komiser Ömer Işık, göreve giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit