Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan saat 13.30’da “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma Töreni” için Çanakkale’ye geliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor
Haber Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2019 16:01 Güncel Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Çanakkale’ye geliyor.

1915 Çanakkale Köprüsü’nde yeni bir aşamaya geçiliyor. 18 Mart 2022’de tamamlanarak hizmete açılması planlanan köprünün Asya yakasındaki Lapseki’de yer alacak kule kesonunun batırılması için hazırlıklar tamamlandı.

Gelibolu ve Lapseki arasında inşası devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ıslak havuzdaki kule kesonlardan Avrupa yakasında ki kesonun, deniz dibindeki bağlantı noktasına indirilmesi sonrasında yarın Lapseki ayağının da indirilmesi işlemi yapılacak.
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımıyla Lapseki’de “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma Töreni” düzenlenecek.

Köprünün Asya kıtasındaki ayağının yer aldığı Lapseki’de Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın büyük bir gün. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ilerlemesi açısından da çok önemli bir nokta olan kesonların batırılması gerçekleştrilecek. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımlarıyla tören düzenleneceğini söyleyerek, birkaç ay sonra su yüzeyinde artık beton direklerin görünmeye başlanacağını ifade etti.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde