02 Aralık 2021 Perşembe

Yarbay Hüseyin Avni Bey Mezarı Başında Anıldı

Çanakkale Savaşları’nda göstermiş oldukları kahramanlık ile destanlaşan 57. Piyade Alayı’nın komutanı Şehit Yarbay Hüseyin Avni Bey kabri başında anıldı. Yarbay Hüseyin Avni Bey’in şehadetinin 103’üncü senesi dolayısı ile kabri başında anma

Yarbay Hüseyin Avni Bey Mezarı Başında Anıldı
Haber Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2018 17:20 Güncel Haberler

Çanakkale Savaşları’nda göstermiş oldukları kahramanlık ile destanlaşan 57. Piyade Alayı’nın komutanı Şehit Yarbay Hüseyin Avni Bey kabri başında anıldı.

Yarbay Hüseyin Avni Bey’in şehadetinin 103’üncü senesi dolayısı ile kabri başında anma töreni düzenlendi.13 Ağustos 1915’te 57’nci Alay karagahının yakınına düşen bir obüs mermisi ile şehit olan Avni Bey nezdinde, tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Çanakkale Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, burada yapmış olduğunu konuşmada, “Bedeni bu kabre sığdı ama yaptıkları buraya sığmayacak kadar büyük bir insandı.” ifadelerini kullandı.

Yarbay Hüseyin Avni Bey ile kahraman 57. Alay şehitlerini ve tüm şehitleri rahmet ve saygı ile andığını ifade eden Kaşdemir, “Vatan için nerede ihtiyaç duyulmuşsa oraya koşa koşa hiç düşünmeden gittiler ve en değerli varlıklarını, canlarını ortaya koymaktan hiç çekinmediler.” şeklinde konuştu.

Kaşdemir ve beraberinde heyet, daha sonra Yarbay Hüseyin Avni Bey’in mezarına karanfil bıraktı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde