1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Çanakkale’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Haber Giriş Tarihi: 01 Mayıs 2019 17:33 Gündem Haberler

Çanakkale’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.

Çanakkale’deki öğlen saatlerinde başlayan etkinlikler, Eski Salı Pazarı mevkiinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların oluşturduğu kortej yürüyüşüyle başladı.
Korteji oluşturan gruplar, pankartla ve müzik eşliğinde çeşitli sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Polis kontrol noktalarından üzerleri aranarak giren sendikalar ve sivil toplum kuruluşları günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yaparak türküler söyleyip halay çekti.

Genelde sakin bir ortamda devam eden 1 Mayıs kutlamalarında, kimlik kontrolü sırasında kimliği bulunmayan 1 kişi gözaltına alındı. Yürüyüş esnasında bazı maskeli grupların bulunması üzerine, Cumhuriyet Meydanı’nda ki gösteri alanına bazı maskeli şahıslar alınmadı.

Gösterilerin sona ermesinin ardından 30-40 kişilik bir grup alanı boşaltmayınca kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Dağılmayan grubun içerisinde 2 kişi slogan atmak isteyince gözaltına alındı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, işçi sendikaları temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları üyeleri katıldı.

Paylaş:
Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Gündem Haberler

Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, gaziler de

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Gündem Haberler

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 11 ilde ve KKTC'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Gündem Haberler

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesi nedeniyle Çanakkale Barosu da katılmayarak boykot kararı