20 Mayıs 2019 Pazartesi

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Çanakkale’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Haber Giriş Tarihi: 01 Mayıs 2019 17:33 Gündem Haberler

Çanakkale’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.

Çanakkale’deki öğlen saatlerinde başlayan etkinlikler, Eski Salı Pazarı mevkiinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların oluşturduğu kortej yürüyüşüyle başladı.
Korteji oluşturan gruplar, pankartla ve müzik eşliğinde çeşitli sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Polis kontrol noktalarından üzerleri aranarak giren sendikalar ve sivil toplum kuruluşları günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yaparak türküler söyleyip halay çekti.

Genelde sakin bir ortamda devam eden 1 Mayıs kutlamalarında, kimlik kontrolü sırasında kimliği bulunmayan 1 kişi gözaltına alındı. Yürüyüş esnasında bazı maskeli grupların bulunması üzerine, Cumhuriyet Meydanı’nda ki gösteri alanına bazı maskeli şahıslar alınmadı.

Gösterilerin sona ermesinin ardından 30-40 kişilik bir grup alanı boşaltmayınca kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Dağılmayan grubun içerisinde 2 kişi slogan atmak isteyince gözaltına alındı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, işçi sendikaları temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları üyeleri katıldı.

Paylaş:
En Hızlı Büyüyen 100 Şirket Arasına Çanakkale’den 2 Şirket

Gündem Haberler

En Hızlı Büyüyen 100 Şirket Arasına Çanakkale’den 2 Şirket

Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına Çanakkale’den iki şirket

19 Mayıs Resmi Törenle Kutlandı

Gündem Haberler

19 Mayıs Resmi Törenle Kutlandı

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen resmi törenle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Feribot Seferlerine Zam Yapıldı

Gündem Haberler

Feribot Seferlerine Zam Yapıldı

GESTAŞ, Çanakkale Boğazı feribot seferleri ücretlerine ortalama %24 oranında zam yaptı. Fiyatlar bu günden itibaren geçerli oldu.