Adalet Kurultayı Başladı

Adalet Kurultayı Başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Son 15 yılda bu ülkenin insanlarının cebinden alınıp bir avuç faiz lobisine ödenen miktar 142 milyar dolar. Sabah akşam benim atletimle uğraşacağına 142 milyar doları bu ülkenin çiftçisine köylüsüne emeklisine versene.” dedi.

Kılıçdaroğlu, 4 gün sürecek Adalet Kurultayı’nın düzenlendiği Gelibolu Yarımadası’ndaki Kocadere köyünde kurulan kamp alanında, yaptığı konuşmada, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının yanlış bir karar olduğunu savundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Anayasa Mahkemesi dokunulmazlığı kalkan milletvekillerinin tutuklanmalarının doğru olmadığı yönünde bir karar verdi. Dedi ki ‘Milletvekilleri yargılanabilir ama bunlar tutuklanamazlar.’ Anayasa Mahkemesinin bu kararına rağmen, hala bugün çok sayıda milletvekili tutuklu. Çünkü sarayın iznine bağlı bunların serbest bırakılmaları.” ifadesini kullandı.

Anayasa Mahkemesi Başkan ve üyelerine seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Siz gerçekten hakimseniz, gerçekten yargıçsanız, gerçekten verdiğiniz kararların arkasında onurluca durmak istiyorsanız, bir an önce ve bir an önce kararlarınızı yeniden verin. Düşünün, herkesin bildiği istisnasız bütün gazetelerin yazdığı MİT tırları meselesi -havuz medyası da bunu yazdı- devlet sırrı sayıldı, Enis Berberoğlu milletvekilimiz gözaltına alındı. Kaçacak diye tutuklandı. Müebbete mahkum edildi, iyi halden 25 yıl ceza verildi. Sormak gerekir bütün dünyanın bildiği, herkesin bildiği, 80 milyonun bildiği bir konu nasıl devlet sırrı sayılır? Ve Enis Berberoğlu bugün cezaevinde. Enis Berberoğlu’na Adalet Kurultayı’ndan adaletli selamlarımızı gönderiyoruz. Suçsuz yere yatıyor.”

“Anayasa Mahkemesinin kararı var. ‘MİT tırları olayı devlet sırrı değildir’ diye. Ama bu karara rağmen Enis Berberoğlu yatıyor.” diyen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Düşünün Enis Berberoğlu’nun casuslukla suçlayacaksın, devletin bütün sırlarının saklandığı kozmik odaya FETÖ örgütünün militanlarını sokacaksın. Ve devletin bütün sırlarını FETÖ örgütüne vereceksin. Şimdi sormak gerekiyor devletin bütün sırlarını bir terör örgütüne vereceksin ama dönüp dolaşacaksın Enis Berberoğlu’nu suçlayacaksın. MİT’in ‘CHP üzerinden bir operasyonu nasıl gerçekleştirebiliriz’ arayışında bunlar. Buradan Çanakkale’den sesleniyorum, siz yalnız değil, 7 kişi, 77 kişi, 77 bin kişi gelin, CHP olarak, biz ayakta duracağız. Ödün vermeyeceğiz. Hakkımızı, hukukumuzu sonuna kadar arayacağız. Zulme, zalime teslim olmayacağız. Çünkü biz çok iyi biliyoruz ki haksızlığa susan dilsiz şeytandır. Biz onların şeytanlığına asla boyun eğmeyeceğiz.” dedi.

Adalet Kurultayı CHP Genel Başkanı Gelibolu Yarımadası Kemal Kılıçdaroğlu

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

AK Parti’de Aday Ayhan Gider27 Kasım 2018

AK Parti’de Aday Ayhan Gider

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftalık

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti03 Ekim 2018

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu gün Çanakkale’ye geldi. CHP Genel Başkanı

Beklenen Kasırga Çanakkale’ye Gelmeyecek30 Eylül 2018

Beklenen Kasırga Çanakkale’ye Gelmeyecek

Çanakkale’de beklenen tropik fırtına gerçekleşmeyecek. Meteoroloji uzmanlarından yapılan son açıklamalara göre Yunanistan’da “Zorba”, Türkiye’de

Çanakkale Belediyesi’nden Tropik Fırtına Uyarısı28 Eylül 2018

Çanakkale Belediyesi’nden Tropik Fırtına Uyarısı

Çanakkale Belediyesi’nden tropik fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine dayanarak 30.09.2018 Pazar günü