26 Haziran 2019 Çarşamba

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde araç yoğunluğu sebebiyle oluşan trafik sıkışıklığını gidermek için yeni tedbirler alındı.

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı
Haber Giriş Tarihi: 02 Haziran 2019 14:04 Gündem Haberler

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlaması sebebiyle İstanbul’dan güney sahillerine doğru hareket eden binlerce vatandaşın Çanakkale Boğazı’nda yoğun araç kuyrukları oluşturması sebebiyle, Çanakkale Valiliği’nin talimatıyla Eceabat Kaymakamlığı’nın koordine ettiği bir dizi önlem hayata geçirildi.

Her tatil döneminde Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde araç yoğunluğu sebebiyle oluşan trafik sıkışıklığını gidermek için Eceabat Kaymakamlığı koordinasyonunda Eceabat Belediyesi, GESTAŞ, Eceabat İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, Karayolları Gelibolu Şube Şefliği yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantılar neticesinde,Eceabat İlçe Trafik Komisyonu tarafından alınan kararlar uygulamaya geçirildi.

Eceabat İskelesinde, feribot araç sırası ikiye çıkartılarak GESTAŞ tarafından mobil terminallerle bilet kesimi gerçekleştirildi. İskele girişinden Kilitbahir kavşağına kadar olan alanda yaklaşık 120 aracın depolanması sağlandı. Feribota binmek için bekleyen ve feribottan inen vatandaşların Eceabat ilçe merkezinde Şehitler Parkı, OPET Tarihe Saygı Parkı’nı rahat bir şekilde gezmesi sağlandı.

Kilitbahir İskelesinde ise Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından tahsis edilen Ağadere otopark alanında GESTAŞ tarafından yapılan düzenleme ile araç istif alanı oluşturularak yine mobil terminaller ile bilet kesimi gerçekleştirilmesi suretiyle tedbir alındı.

Yaşanan yoğunluk durumu anlık değerlendirilerek her iki iskele arasında dengeli bir dağılım yapılması sağlandı.

Paylaş:
Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

Gündem Haberler

Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, Lapseki Belediyesi'nde yaşanan T.C. polemiğiyle ilgili açıklamasında

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Gündem Haberler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen Rüzgar YEKA -2 ihalesinde Aydın, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale bölgeleri için toplam bin megavatlık

27 Mayıs 1960 Darbesi Kınandı

Gündem Haberler

27 Mayıs 1960 Darbesi Kınandı

AK Parti İnsan Hakları Birimi Başkanlığı tarafından Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak, 27 Mayıs 1960 Darbesi'ne tepki amacıyla