09 Aralık 2023 Cumartesi

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde araç yoğunluğu sebebiyle oluşan trafik sıkışıklığını gidermek için yeni tedbirler alındı.

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı
Haber Giriş Tarihi: 02 Haziran 2019 14:04 Gündem Haberler

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlaması sebebiyle İstanbul’dan güney sahillerine doğru hareket eden binlerce vatandaşın Çanakkale Boğazı’nda yoğun araç kuyrukları oluşturması sebebiyle, Çanakkale Valiliği’nin talimatıyla Eceabat Kaymakamlığı’nın koordine ettiği bir dizi önlem hayata geçirildi.

Her tatil döneminde Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde araç yoğunluğu sebebiyle oluşan trafik sıkışıklığını gidermek için Eceabat Kaymakamlığı koordinasyonunda Eceabat Belediyesi, GESTAŞ, Eceabat İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, Karayolları Gelibolu Şube Şefliği yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantılar neticesinde,Eceabat İlçe Trafik Komisyonu tarafından alınan kararlar uygulamaya geçirildi.

Eceabat İskelesinde, feribot araç sırası ikiye çıkartılarak GESTAŞ tarafından mobil terminallerle bilet kesimi gerçekleştirildi. İskele girişinden Kilitbahir kavşağına kadar olan alanda yaklaşık 120 aracın depolanması sağlandı. Feribota binmek için bekleyen ve feribottan inen vatandaşların Eceabat ilçe merkezinde Şehitler Parkı, OPET Tarihe Saygı Parkı’nı rahat bir şekilde gezmesi sağlandı.

Kilitbahir İskelesinde ise Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından tahsis edilen Ağadere otopark alanında GESTAŞ tarafından yapılan düzenleme ile araç istif alanı oluşturularak yine mobil terminaller ile bilet kesimi gerçekleştirilmesi suretiyle tedbir alındı.

Yaşanan yoğunluk durumu anlık değerlendirilerek her iki iskele arasında dengeli bir dağılım yapılması sağlandı.

Paylaş:
Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Gündem Haberler

Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, gaziler de

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Gündem Haberler

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 11 ilde ve KKTC'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Gündem Haberler

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesi nedeniyle Çanakkale Barosu da katılmayarak boykot kararı