26 Haziran 2019 Çarşamba

Borç Afişi Gündem Oldu

Kepez Belediye Binası önüne asılan borç afişi Çanakkale'de olay oldu.

Borç Afişi Gündem Oldu
Haber Giriş Tarihi: 12 Nisan 2019 12:12 Gündem Haberler

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, eski Başkan Ömer Faruk Mutan’dan kalan borçları afiş yaptırıp belediye binasının önüne astırdı.

4 Nisan’da mazbatasını alarak belediye başkanlığı görevine başlayan Birol Arslan, dün belediye binası önüne astırdığı borç afişiyle Çanakkale gündeminde baş sıraya oturdu.

-Birol Arslan’a partililerden tepki var.
Borçları bırakan yine kendi partisinden olduğu için tepki topladı. Bir önceki yönetim olan CHP’li Ömer Faruk Mutan’ı halkın gözünde kötü göstermeye çalıştığı ve intikam amacıyla yapıldığı yönünde yorumlar yapılarak tepki gösterildi.

-Yolsuzluk var mı?
Afişte gösterilen borcun neden yapıldığı, yolsuzluk olup olmadığı, bu borcun Kepez’e yapılan yatırımlar sonucunda mı oluştuğu hakkında net bir açıklama olmaması kafaları karıştırdı.

-İntikam amacı var mı?
Ömer Faruk Mutan seçime sayılı günler kala CHP adayı Birol Aslan hakkında “ondan bir şey olmaz”, “Ona oy vermeyin” demiş ve bağımsız aday Gökhan Bayram’ı desteklediğini açıklamıştı.

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, ağır eleştirilen sonrasında yaptığı açıklamada, şeffaf belediyecilik gereği afişi astırdığını açıkladı.

Ömer Faruk Mutan meydana gelen bu durumla ilgili açıklama yaparak, borç miktarlarının bir kısmının geçmiş dönemlerden geldiğini ve kredilerle birçok projeler gerçekleştirdiğini dile getirerek şu açıklamalarda bulundu. “Devlette devamlılık esastır. Biz geldiğimizde de borç vardı; mağdur edebiyatı yapmadık, iş yaptık. Kepez siyasi kültürü ve buna yansıyan belediyecilik anlayışı yalanlara dayalı kuru popülizmi kabul etmez, hizmet bekler. Kabul etmeyeceğini de hep beraber göreceğiz.” Dedi.

Paylaş:
Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

Gündem Haberler

Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, Lapseki Belediyesi'nde yaşanan T.C. polemiğiyle ilgili açıklamasında

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Gündem Haberler

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde araç yoğunluğu sebebiyle oluşan trafik sıkışıklığını gidermek için yeni tedbirler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Gündem Haberler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen Rüzgar YEKA -2 ihalesinde Aydın, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale bölgeleri için toplam bin megavatlık