21 Mart 2019 Perşembe
Reklam

Bülen Turan: “Köprümüz Ezbere Köprü Değil”

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Çin’de yapılan testlerden de olumlu sonuçlar alınan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında konuşan Ak

Bülen Turan: “Köprümüz Ezbere Köprü Değil”
Haber Giriş Tarihi: 15 Eylül 2018 16:04 Gündem Haberler

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de yapılan testlerden de olumlu sonuçlar alınan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Köprümüz ezbere köprü değil. Çanakkale 18 Mart köprümüz 4 bin 650 metrelik boyu ile dünyanın en uzun köprüsü olacak” dedi.
2023 yılından önce tamamlanması planlanan köprünün inşaat alanına ziyarette bulunduğunu ve bu konuda brifing aldığını söyleyen Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, deniz içerisinde olacak olan köprü ayaklarının sadece bir tanesinin 50 bin ton ağırlığında olacağını söyleyerek, yapılan işin basit olmadığını, çok büyük bir proje olduğunu vurguladı.

Köprü üzerinde kullanılacak olan kabloların 164 bin kilometre uzunluğunda olacağını söyleyerek bu kablo uzunluğunun dünyanın etrafını 4 defa turlayacağını söyledi.
Yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Japonya’da ki köprüden daha uzun olacağını, 4 bin 650 metre uzunlukla dünyanın en uzun aralıklı asma köprüsü olacağını söyledi.

Paylaş:
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılı

Gündem Haberler

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü sebebiyle Çanakkale’ye gelerek düzenlenen

Milli Savunma Bakanı Çanakkale’de

Gündem Haberler

Milli Savunma Bakanı Çanakkale’de

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi törenlerine katılmak için

Çevre ve Şehircilik Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

Gündem Haberler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yarın Çanakkale’ye gelerek bir dizi açılışa