24 Haziran 2019 Pazartesi

Bülen Turan: “Köprümüz Ezbere Köprü Değil”

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Çin’de yapılan testlerden de olumlu sonuçlar alınan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında konuşan Ak

Bülen Turan: “Köprümüz Ezbere Köprü Değil”
Haber Giriş Tarihi: 15 Eylül 2018 16:04 Gündem Haberler

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de yapılan testlerden de olumlu sonuçlar alınan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Köprümüz ezbere köprü değil. Çanakkale 18 Mart köprümüz 4 bin 650 metrelik boyu ile dünyanın en uzun köprüsü olacak” dedi.
2023 yılından önce tamamlanması planlanan köprünün inşaat alanına ziyarette bulunduğunu ve bu konuda brifing aldığını söyleyen Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, deniz içerisinde olacak olan köprü ayaklarının sadece bir tanesinin 50 bin ton ağırlığında olacağını söyleyerek, yapılan işin basit olmadığını, çok büyük bir proje olduğunu vurguladı.

Köprü üzerinde kullanılacak olan kabloların 164 bin kilometre uzunluğunda olacağını söyleyerek bu kablo uzunluğunun dünyanın etrafını 4 defa turlayacağını söyledi.
Yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Japonya’da ki köprüden daha uzun olacağını, 4 bin 650 metre uzunlukla dünyanın en uzun aralıklı asma köprüsü olacağını söyledi.

Paylaş:
Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

Gündem Haberler

Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, Lapseki Belediyesi'nde yaşanan T.C. polemiğiyle ilgili açıklamasında

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Gündem Haberler

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde araç yoğunluğu sebebiyle oluşan trafik sıkışıklığını gidermek için yeni tedbirler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Gündem Haberler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen Rüzgar YEKA -2 ihalesinde Aydın, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale bölgeleri için toplam bin megavatlık