Bülen Turan: “Köprümüz Ezbere Köprü Değil”

Bülen Turan: “Köprümüz Ezbere Köprü Değil”

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de yapılan testlerden de olumlu sonuçlar alınan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Köprümüz ezbere köprü değil. Çanakkale 18 Mart köprümüz 4 bin 650 metrelik boyu ile dünyanın en uzun köprüsü olacak” dedi.
2023 yılından önce tamamlanması planlanan köprünün inşaat alanına ziyarette bulunduğunu ve bu konuda brifing aldığını söyleyen Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, deniz içerisinde olacak olan köprü ayaklarının sadece bir tanesinin 50 bin ton ağırlığında olacağını söyleyerek, yapılan işin basit olmadığını, çok büyük bir proje olduğunu vurguladı.

Köprü üzerinde kullanılacak olan kabloların 164 bin kilometre uzunluğunda olacağını söyleyerek bu kablo uzunluğunun dünyanın etrafını 4 defa turlayacağını söyledi.
Yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Japonya’da ki köprüden daha uzun olacağını, 4 bin 650 metre uzunlukla dünyanın en uzun aralıklı asma köprüsü olacağını söyledi.

1915 Çanakkale Köprüsü Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

AK Parti’de Aday Ayhan Gider27 Kasım 2018

AK Parti’de Aday Ayhan Gider

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftalık

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti03 Ekim 2018

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu gün Çanakkale’ye geldi. CHP Genel Başkanı

Beklenen Kasırga Çanakkale’ye Gelmeyecek30 Eylül 2018

Beklenen Kasırga Çanakkale’ye Gelmeyecek

Çanakkale’de beklenen tropik fırtına gerçekleşmeyecek. Meteoroloji uzmanlarından yapılan son açıklamalara göre Yunanistan’da “Zorba”, Türkiye’de

Çanakkale Belediyesi’nden Tropik Fırtına Uyarısı28 Eylül 2018

Çanakkale Belediyesi’nden Tropik Fırtına Uyarısı

Çanakkale Belediyesi’nden tropik fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine dayanarak 30.09.2018 Pazar günü