Dardanelspor’a Siyah Çelenk

Çanakkale Dardanelspor yöneticileri siyah çelenk bırakılarak protesto edildi.

Dardanelspor’a Siyah Çelenk
Haber Giriş Tarihi: 02 Mayıs 2019 14:21 Gündem Haberler

Çanakkale Dardanelspor’un Bölgesel Amatör Lig baraj karşılaşmasını kaybetmesinin ardından sular durulmuyor.

Bu gün öğlen saatlerinde 17 Gençlik Taraftarlar Derneği tarafından Çanakkale Dardanelspor Barbaros Tesisleri önüne siyah çelenk bırakılarak protesto edildi.
Çanakkale Dardanelspor’un Süper Amatör Lige düşmesinin ardından taraftarlar tepkileri devam ediyor. Soyal medyada binlerce yorumun ardından bu gün gerçekleştirilen protesto eyleminde kulübün tesisleri önüne siyah çelenk bırakıldı.

17 Gençlik Taraftarlar Derneği tarafından bırakılan siyah çelenk sonrasında yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

“İyi günlerinde yanında olduğumuz, kötü günlerinde de arkasında olarak kulübümüzü ayağa kaldırmak için her türlü fedakarlığı yaparak çabalar sarf ettik. Bizler sürekli olarak 17 Gençlik Taraftarlar Grubu olarak, bu takıma gönlümüzü, ruhumuzu verdik dememize rağmen geldiğimiz durum ortadadır. Süper Lig takımlarının, bir dönem en önemli topçu yetiştirme yeri olan, aralarında Mehmet Topal, Hasan Kabze gibi isimlerin olduğu klüp BAL liginde mücadele etmesi bizi derinden yaralasa da bizler sonuna kadar desteğimizi verdik. Son olarak ilçe takımımız olan Bozcaadaspor ile playoff ta da elenerek Süper Amatör Ligi’ne düştük. Artık oyunun bittiği yerdeyiz. Çok uzun süredir devam eden kötü gidişin son düdüğü Bozcaadaspor maçı olmuştur. Aralarında Çanakkale Dardanelspor’a emeği geçen abilerimiz bulunmaktadır. Bu kişilere karşı hiçbir şekilde gönlümüz kırık değildir. Bizler onlara haklarımızı sonuna kadar helal ediyoruz. Ancak başta başkan, yönetim kurulu ve futbolcu topluluğu bu takımın bu hale gelmesinde kim varsa bilsinler ki sadece küme düşmedik, bizler ve bu kenti canlı canlı toprağa gömdü.
Çanakkale Dardanelspor’u bu hale getirenlere haklarımızı helal etmiyoruz. Artık Çanakkale Dardanelspor Futbol Kulübünü, boğazın serin sularına gömdüğümüze göre Çanakkale tarihini ve ismini bu futbol takımıyla birleştirecek Dardanel Şirketinin marka değerini yükselten senelerce reklamını yapan şirket, futbola verdiği destek sayesinde devletin kendisine sağladığı maddi imkanlardan yıllarca faydalandı.
Çanakkalespor’a sponsorluk yapmış bu markanın artık Çanakkale’nin sporuna utanç vermekten başka bir şey katmadığını hepimiz görmekteyiz. Çocukluk aşkımız, namusumuz gibi gördüğümüz takımımızı sizin gibi Çanakkale Ruhu’ndan habersiz kişilerin yönetmesini artık istemiyoruz. Futbol ve sosyal sorumluluk projeleri adı altında kulübe tahsis edilen mülkleri derhal terk etmenizi ve 1966 yılında kurulmuş bizlerin olan Çanakkalespor’umuzu bize geri vermenizi talep ediyoruz.
Bu utanç halkın değil, siz kulübü yönetenlerindir. ”

Paylaş:
Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Gündem Haberler

Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, gaziler de

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Gündem Haberler

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 11 ilde ve KKTC'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Gündem Haberler

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesi nedeniyle Çanakkale Barosu da katılmayarak boykot kararı