27 Kasım 2021 Cumartesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga’da

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga'dan seslendi. "Allahıma şükürler olsun, Milletim bu gün haykırıyor. Hem İktidar Biziz, Hem muktedir biziz."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga’da
Haber Giriş Tarihi: 24 Mart 2019 14:50 Güncelleme: Gündem Haberler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Çanakkale’de.

Cumhur İttifakı Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’a destek olmak amacıyla Biga’ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Biga Belediye Meydanı’nda halka hitap etti.

Meydanda yaptığı konuşmada “Buraya biraz içimi dökmeye geldim.” diyen Süleyman Soylu, “On yıllardır bu ülkeye acımasızca saldırıyorlar, darbe yaptılar, bu ülkede bakanlar astılar, bu ülkede terörle, anarşiyle bizi terbiye etmeye çalıştılar. On yıllardan beri bizi ayağa kaldırmamak için her türlü senaryoyu ortaya koydular. Bi gün dediler ki siz köylüsünüz, bu ülkeyi siz yönetmezsiniz. Kah, bir gün değerlerimize saldırdılar, kutsallarımıza, kıyafetimize. Bir annenin iki evladının, birsi başı açık birisi başı örtülü, onları birbirinden ayırmaya. Bu ülkede hastanelerde 5 dakika doktoru görmeyi bize mucize kabilinden bir olay olarak anlattılar. Öyle yaşattılar. Hastanelerde insanlarımızı rehin aldılar. Yapmadıklarını bırakmadılar. ” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun konuşmasından satır başları;
– Allahıma şükürler olsun, Milletim bu gün haykırıyor. Hem İktidar Biziz, Hem muktedir biziz.
– Türkiye eğer Afrin’e girersen oradan çıkamayabilirsiniz. Afrin’e girme dedi. Bigalılar onları dinlemedik. Afrin’e çatır çatır girdik. Türkiye eski Türkiye zannediyorlar.
– Diyarbakır Valisi’ni aradım, Diyarbakır Emniyet Müdürü’nü aradım. Bir, havalimanın çevresine bunların vekillerini yaklaştırmayacaksınız. Kimseyi. İki mezarlığın bir kilometre etrafında hiç kimsenin görülmesini istemiyorum. Bu kadar açık ve net.
– Ben onların milletvekillerine, milletvekili demiyorum. Onlar PKK nın vekilidir. Onlar terörün vekilidir. Onlar bu asil milletin, bu kahraman milletin, bu aziz milletin, milletin sıfatını alabilecekler değildir. Onlar terörün vekilidir.
– Taksimde bir otelde toplanmışlar. Şöyle otelden dışarı çıktılar bir metre. Bizim güvenlik kuvvetlerimiz, polislerimiz, onları şapa oturtturdu.
– Dağlarda 15 bin terörist vardı. Bu gün 700 kaldı.
-Benim ülkemin Biga’sında nasıl huzur ve güven varsa, bu gün Batman’dan Şırnak’a kadar, Hakkari’den Silopi’ye kadar Cizre’ye İdlib’e kadar ülkemin güney doğusunun her noktasında 24 saat huzur var.
– 2 yılda 3333 teröristi etkisiz hale getirdik. 3099 barınak ve sığınaklarını tarumar ettik.
– Karşımızdaki ittifak, 325 HDP-PKK lıyı kendi meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri listelerine yerleştirdiler.
– Bunlarda kalkıp diyecekler ki. O terörist olarak oraya sokulanlar, bi dakka bizim de şurada bir teröristimiz öldü, bizde onun ismini şu sokağa vermek istiyoruz. Türkiye’de bu kimse kaldıramaz.
– Nasıl bu ülkenin belediyelerini parsel parsel dağıttıkları ve nasıl belediye başkan yardımcılığı dağıttıkları net bir şekilde ortaya çıkacak.
– Temel Karamollaoğlu diyor ki. İç İşleri Bakanı Türkiye’nin en ahlaksız kampanyasını yapıyor. Ahlaksız olan ben mi yim? Rahmetli Erbakan’ın Milli Görüşü’nü, iki tane milletvekili için Pkk ya satan mı ahlaksız.
Süleyman Soylu Biga Mitingi
– 2 yılda 10 trilyonluk uyuşturucularını yakaladık.
– PKK nın şah damarını kestik. Şimdi bir can suyu vermeye çalışıyorlar. Ne olursunuz buna müsaade etmeyin.
– Başımızda kaynayan kazanlar kaynatmak istiyorlar. Bunlara fırsat vermeyin.
– Şu 4,5 yılda, Tayyip Erdoğan’ın ayağına topu verelim de şu zillet ittifakının, Kılıçdaroğlu’nun kalesine 90 nına bi çaksın.
– Diyorlar ki İç İşleri Bakanı böyle konuşur mu? Ne demişim ya. Okulun etrafında polislerimiz uyuşturucu satıcılarını görürse ayaklarını kırsınlar demişim. Yanlış mı demişim.
– Türkiye’ye 260 ton bonzai sevk edeceklerdi. Engelledik. Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarını yapıyoruz.
– O uyuşturucu satıcılarını da, onların patronlarını da yerin 7 kat dibine gömmessek, Allah’ta bizden hesabını sorsun.
– 2018 de 275 mafya örtgünü çökerttik. Ben öyle mafya tafta anlamam. Milletimize musallat olana musallat olurum.
– Sizden isteğimiz şudur. Bizi Kadil’in önünde boynu eğik bırakmayın ne olur.
– Size bir söz veriyorum. Bende hem Süleyman Soylu evladınız, kardeşiniz olarak, Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı İç İşleri Bakanı olarak Bülent Erdoğan’ın emrindeyim. Biga’nın emrindeyim.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasının arından vatandaşlara karanfil dağıtarak, Cumhur İttifakı Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan için destek istedi.

Paylaş:
Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Gündem Haberler

Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, gaziler de

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Gündem Haberler

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 11 ilde ve KKTC'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Gündem Haberler

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesi nedeniyle Çanakkale Barosu da katılmayarak boykot kararı