01 Haziran 2023 Perşembe

Kazdağları’nda Su ve Vicdan Nöbeti Devam Ediyor

Çanakkale Kirazlı’da binlerce kişi su vicdan nöbetine destek olmak için bir araya geldi.

Kazdağları’nda Su ve Vicdan Nöbeti Devam Ediyor
Haber Giriş Tarihi: 05 Ağustos 2019 14:38 Güncelleme: Gündem Haberler

Çanakkale’de Kirazlı bölgesinde devam eden altın madeni arama çalışmalarına karşı başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti bugün büyük buluşmayla devam ediyor.

Çanakkale’nin tek içme suyu barajı olan Atikhisar’ın yanı başında Kanadalı Alamos Gold Madencilik tarafından açılmak istenen siyanürle altın arama çalışmasına karşı başlatılan Büyük Su ve Vicdan Buluşması sabah erken saatte başladı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce kişi protesto amacıyla Kirazlı-Balaban Çeşme Mevkisinde buluştu. 26 Temmuz’dan bu güne kadar devam ettirilen su ve vicdan nöbeti 11. gününde büyük buluşmayı gerçekleştirdi.

Kirazlı-Balaban’daki Su ve Vicdan Nöbeti alanında protesto amacıyla toplanan binlerce kişi 195 bin ağacın kesildiği altın madeni alanına doğru yürüyüşe geçti. Pankartlar ve sloganlarla protesto edilen altın madeni şirketinin tel örgüyle korunan şantiye alanına gelindi.

Buradaki görevlilerle görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, alana girmek için kapıya yöneldiği esnada, gruptan bazı kişiler de maden sahasına giriş yaptı. Kapıların açılmasıyla içeri giren vatandaşlar, maden sahasını gezdi. Bazı kişilerce sahadaki bir konteynere, “Canadıan Go Home” yazıldı.

Buluşma, alana fidan dikimiyle son buldu.

Paylaş:
Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Gündem Haberler

Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, gaziler de

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Gündem Haberler

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 11 ilde ve KKTC'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Gündem Haberler

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesi nedeniyle Çanakkale Barosu da katılmayarak boykot kararı