Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu gün Çanakkale’ye geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakale, Biga ve Karabiga‘ya ziyaretlerde bulunarak toplu açılış törenlerine katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu özel uçağıyla geldiği, Çanakkale Havalimanı’nda Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve partililer tarafından karşılandı. İlk olarak yaşlılar haftası olması sebebiyle Çanakkale Belediyesi’nin bünyesinde bulunan Altın Yıllar Yaşam Merkezine giderek yaşlı vatandaşların yaşlılar haftasını kutladı. Burada bulunan yaşlı vatandaşlarla yakından ilgilenerek sohbet etti.
Daha sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindeki partililer Çanakkale Belediyesi Ata’m Kreş ve Çocuk Kültür Evi’ni geçerek buradaki çocuklarla bir araya geldi. Çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Kılıçdaroğlu, kreş çalışanları ve yöneticileriyle de sohbet ederek bilgi aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale merkezdeki programına son vererek Biga da gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine hareket etti. Karayoluyla ulaştığı Biga’da 22 milyon liraya mal olan kapalı pazar yeri, katlı otopark ve hal binası için düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.
Açılışta Biga Belediye Başkanı İsmail Işık konuşma yaparak, kapalı pazar yeri, katlı otopark ve hal binası projesinin maliyetinin 22 milyon liraya mal olduğunu ve bu projelerin tamamının Biga Belediyesi’nin kendi bütçesiyle sağlandığını dile getirdi. Sözlerine “Biz bir sonraki seçim için değil, Biga’mızın ihtiyaçları için Biga’yı geleceğe taşımak için çalışıyoruz” diyerek devam etti.

Törende Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmasında tek arzusunun ve tek hedefinin Türkiye’nin neresinde olursa olsun, kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk herkesin mutlu bir şekilde yaşadığı bir Türkiye olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti. “Ben, saraylara meraklı biri değilim, saraylarda oturmuyorum, saraylarda oturmayacağım da.” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti. “Halk gibi evimde oturacağım. Huzur içinde çoluk çocuğumla oturacağım. Bunu arzuluyorum. Çünkü biz Cumhuriyet çocuğuyuz. Biz halktan yanayız, halk gibi yaşamak isteriz. Halk gibi beslenmek isteriz, halk gibi halkın arasında gezmek isteriz. Ben 3 bin kişilik koruma ordusuyla gezmem. 3 bin kişilik koruma ordusuyla birisi geziyorsa, o halkın cumhurbaşkanı olamaz. Yoktur böyle bir şey. Kimden korkuyorsunuz, kimden çekiniyorsunuz? Kendi halkından korkan, kendi milletinden korkan bir insan olabilir mi, bir yönetici olabilir mi? Halkın arasına girmesi lazım, oturması, konuşması lazım, derdini dinlemesi lazım, çayını, kahvesini içmesi lazım, evini gezmesi lazım. Sen bunları yapmayacaksın sarayında oturacaksın. Batsın o saray eğer öyleyse. Kışlık saray yetmeyecek bir de yazlık sarayı olacak. Yazlık sarayı yetmeyecek bir de uçan sarayı olacak. Peki halk nerede? Millet nerede? Nerede yaşıyoruz biz? Biri uzayda yaşıyor halktan kopuk, biz de halk olarak hep beraber yaşıyoruz.” dedi.

Halk Pazarı, katlı otopark ve hal binası açılışında kurdele kesmek yerine kurdele çözdüler. Kurdeleyi Biga Belediye Başkanı İsmail ışıkla birlikte çözen Kemal Kılıçdaroğlu Biga’mıza hayırlı uğurlu olsun diyerek açılışa katılan halka teşekkür etti.

Açılış töreni sonrasında Biga Atatürk Kültür Merkezinde sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ve muhtarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Karabiga Belediyesi’ne yaptığı ziyaret sonrasında Çanakkale’den ayrıldı.

Çanakkale Belediye Başkanı CHP İsmet Güneşhan Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem Erkek Özgür Ceylan Ülgür Gökhan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

AK Parti’de Aday Ayhan Gider27 Kasım 2018

AK Parti’de Aday Ayhan Gider

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftalık

Beklenen Kasırga Çanakkale’ye Gelmeyecek30 Eylül 2018

Beklenen Kasırga Çanakkale’ye Gelmeyecek

Çanakkale’de beklenen tropik fırtına gerçekleşmeyecek. Meteoroloji uzmanlarından yapılan son açıklamalara göre Yunanistan’da “Zorba”, Türkiye’de

Çanakkale Belediyesi’nden Tropik Fırtına Uyarısı28 Eylül 2018

Çanakkale Belediyesi’nden Tropik Fırtına Uyarısı

Çanakkale Belediyesi’nden tropik fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine dayanarak 30.09.2018 Pazar günü

Tropik Fırtına Çanakkale’ye Yaklaşıyor28 Eylül 2018

Tropik Fırtına Çanakkale’ye Yaklaşıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden peş peşe tropik fırtına uyarısı yapıldı. Türkiye tarihinde ilk defa tropik