Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu gün Çanakkale’ye geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakale, Biga ve Karabiga‘ya ziyaretlerde bulunarak toplu açılış törenlerine katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu özel uçağıyla geldiği, Çanakkale

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti
Haber Giriş Tarihi: 03 Ekim 2018 23:26 Güncelleme: Gündem Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu gün Çanakkale’ye geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakale, Biga ve Karabiga‘ya ziyaretlerde bulunarak toplu açılış törenlerine katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu özel uçağıyla geldiği, Çanakkale Havalimanı’nda Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve partililer tarafından karşılandı. İlk olarak yaşlılar haftası olması sebebiyle Çanakkale Belediyesi’nin bünyesinde bulunan Altın Yıllar Yaşam Merkezine giderek yaşlı vatandaşların yaşlılar haftasını kutladı. Burada bulunan yaşlı vatandaşlarla yakından ilgilenerek sohbet etti.
Daha sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindeki partililer Çanakkale Belediyesi Ata’m Kreş ve Çocuk Kültür Evi’ni geçerek buradaki çocuklarla bir araya geldi. Çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Kılıçdaroğlu, kreş çalışanları ve yöneticileriyle de sohbet ederek bilgi aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale merkezdeki programına son vererek Biga da gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine hareket etti. Karayoluyla ulaştığı Biga’da 22 milyon liraya mal olan kapalı pazar yeri, katlı otopark ve hal binası için düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.
Açılışta Biga Belediye Başkanı İsmail Işık konuşma yaparak, kapalı pazar yeri, katlı otopark ve hal binası projesinin maliyetinin 22 milyon liraya mal olduğunu ve bu projelerin tamamının Biga Belediyesi’nin kendi bütçesiyle sağlandığını dile getirdi. Sözlerine “Biz bir sonraki seçim için değil, Biga’mızın ihtiyaçları için Biga’yı geleceğe taşımak için çalışıyoruz” diyerek devam etti.

Törende Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmasında tek arzusunun ve tek hedefinin Türkiye’nin neresinde olursa olsun, kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk herkesin mutlu bir şekilde yaşadığı bir Türkiye olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti. “Ben, saraylara meraklı biri değilim, saraylarda oturmuyorum, saraylarda oturmayacağım da.” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti. “Halk gibi evimde oturacağım. Huzur içinde çoluk çocuğumla oturacağım. Bunu arzuluyorum. Çünkü biz Cumhuriyet çocuğuyuz. Biz halktan yanayız, halk gibi yaşamak isteriz. Halk gibi beslenmek isteriz, halk gibi halkın arasında gezmek isteriz. Ben 3 bin kişilik koruma ordusuyla gezmem. 3 bin kişilik koruma ordusuyla birisi geziyorsa, o halkın cumhurbaşkanı olamaz. Yoktur böyle bir şey. Kimden korkuyorsunuz, kimden çekiniyorsunuz? Kendi halkından korkan, kendi milletinden korkan bir insan olabilir mi, bir yönetici olabilir mi? Halkın arasına girmesi lazım, oturması, konuşması lazım, derdini dinlemesi lazım, çayını, kahvesini içmesi lazım, evini gezmesi lazım. Sen bunları yapmayacaksın sarayında oturacaksın. Batsın o saray eğer öyleyse. Kışlık saray yetmeyecek bir de yazlık sarayı olacak. Yazlık sarayı yetmeyecek bir de uçan sarayı olacak. Peki halk nerede? Millet nerede? Nerede yaşıyoruz biz? Biri uzayda yaşıyor halktan kopuk, biz de halk olarak hep beraber yaşıyoruz.” dedi.

Halk Pazarı, katlı otopark ve hal binası açılışında kurdele kesmek yerine kurdele çözdüler. Kurdeleyi Biga Belediye Başkanı İsmail ışıkla birlikte çözen Kemal Kılıçdaroğlu Biga’mıza hayırlı uğurlu olsun diyerek açılışa katılan halka teşekkür etti.

Açılış töreni sonrasında Biga Atatürk Kültür Merkezinde sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ve muhtarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Karabiga Belediyesi’ne yaptığı ziyaret sonrasında Çanakkale’den ayrıldı.

Paylaş:
Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Gündem Haberler

Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, gaziler de

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Gündem Haberler

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 11 ilde ve KKTC'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Gündem Haberler

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesi nedeniyle Çanakkale Barosu da katılmayarak boykot kararı