Orman ve Su İşleri Bakanı Çanakkale’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Çanakkale’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, temel atma ve açılış törenleri için Çanakkale’deydi.

Sabah saatlerinde Çanakkale’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilk olarak Çanakkale Valiliğine ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Veysel Eroğlu, valilik ziyaretinin ardından Truva Atı önünde, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından da desteklenen 11 ülkeden 250 sporcunun yarıştığı, Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin (Europa-Orient) startını verdi.

Troya Antik Kenti’ni de ziyaret eden Bakan Veysel Eroğlu, Kazı Heyeti Başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan’dan kazılar hakkında bilgi aldı.
Troya Atı önünde gazetecilere kısa bir açıklama yapan bakan şu ifadelere yer verdi. “Bizim bu yıl hedefimiz en az 1 milyon turist. İlk 4 ayda 200 bin turist geldi. 1 milyon turist sayısını yakalamak için az bir gayret sarf etmek yeterli. Bütün dünyadaki turistleri buraya davet ediyoruz. Her türlü imkan var, ulaşım son derece kolay, her şey hazır. Yerli ve yabancı turistleri burada misafir etmeye hazırız. Gelsin ve bu güzellikleri görsünler.” diye konuştu.

Troia Antik Kenti sonrasında İÇDAŞ Kongre Merkezi’ne giden Bakan Eroğlu, 246 milyon lira yatırım bedelli 20 tesisin toplu açılış ve temel atma törenini gerçekleştirdi.
Konuşmasında Türkiye’nin 24 Haziran seçimlerine gittiğini anımsatan Eroğlu, şöyle devam etti:
“Türkiye üzerindeki oyunu bozmak için 24 Haziran’da seçim yapılacak. Bu milletin seçimi. Bu büyük bir seçim. Bu parti seçimi değil. İstiklalimiz, devletimizin bekası ve istikbalimiz için yapılacak bir seçim bunu herkes böyle bilsin. Türkiye büyüdükçe, geliştikçe düşmanlar yeni planlar uygulamaya başladı. Amerika ve Avrupa’dan seçimi provoke etmek amacıyla çok sayıda tweet atılıyor. Bizim seçimden size ne? Biz sizin seçiminize karışıyor muyuz? Ama onlar karışıyor. Çünkü Türkiye güçlendiği zaman küresel bir güç olacak. Hedefimiz küresel bir güç olmak. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına yerleşmek. Hedefimiz bu.”
Eroğlu, düşmanın boş durmadığına işaret ederek, “Bir defa bütün terör örgütlerini silahlandıran o, kuran onlar. PKK’yı kim kurdu? Batı. Peki, PYD’yi kim kurdu, kim silah veriyor? Biz paramızla silah alamıyoruz. Onlara binlerce tır ile silah gönderiyorlar. Kim? Batı. Peki DEAŞ alçak terör örgütünü kuran kim? Batı. Türkiye’yi silahsız ele geçirmek için işgal etme projesi için alçak bir insanı, yüzünde meymenet olmayan FETÖ’yü hazırlayan kim? Batı.” değerlendirmesinde bulundu.

İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde ki törene, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, MHP İl Başkanı Hakan Pınar, daire müdürleriyle çok sayıda vatandaş ve partili katıldı.

Açılışı Yapılan Tesisler
1-Çanakkale-Biga İlçesi Yolindi Köyü Sarıot Deresi
2- Çanakkale-Çan İlçesi Bahadınlı Köyü Köyiçi 1, 2 ve 3 Dereleri
3- Çanakkale-Çan İlçesi Çomaklı Köyü Ihlamur, Yan Kol ve Ana Dereleri

Temeli Atılan Tesisler
1- Bayramiç Karaköy Barajı
2- Yenice Yukarıinova Barajı
3- Çan Karlı Göleti
4- Lapseki Çavuş Barajı
5- Çan Yaykın Barajı
6- Lapseki Güreci Göleti
7- Ezine Geyikli Barajı
8- Çan İlçesi Kocabaş Çayı 2.Kısım
9- Eceabat Kilitbahir Köyü Ağadere ve Yan Kolları
10- Merkez Kepez Beldesi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sarp Deresi
11- Yenice Kovancı Barajı
12- Bayramiç Karaköy Barajı Sulaması
13- Bayramiç Çavuşlu Göleti Sulaması
14- Çanakkale İçmesuyu 2 Kademe Arıtma Tesisi

Ak Parti Bülent Turan Çanakkale Çanakkale Valisi Gültekin Yıldız Hakan Pınar İÇDAŞ MHP Çanakkale İl Başkanı Orhan Tavlı

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

AK Parti’de Aday Ayhan Gider27 Kasım 2018

AK Parti’de Aday Ayhan Gider

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftalık

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti03 Ekim 2018

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu gün Çanakkale’ye geldi. CHP Genel Başkanı

Beklenen Kasırga Çanakkale’ye Gelmeyecek30 Eylül 2018

Beklenen Kasırga Çanakkale’ye Gelmeyecek

Çanakkale’de beklenen tropik fırtına gerçekleşmeyecek. Meteoroloji uzmanlarından yapılan son açıklamalara göre Yunanistan’da “Zorba”, Türkiye’de

Çanakkale Belediyesi’nden Tropik Fırtına Uyarısı28 Eylül 2018

Çanakkale Belediyesi’nden Tropik Fırtına Uyarısı

Çanakkale Belediyesi’nden tropik fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine dayanarak 30.09.2018 Pazar günü