26 Haziran 2019 Çarşamba

Ülgür Gökhan Yeniden Başkan

31 Mart Yerel Seçimlerinde Kazanan Ülgür Gökhan Oldu.

Ülgür Gökhan Yeniden Başkan
Haber Giriş Tarihi: 31 Mart 2019 23:48 Gündem Haberler

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan oldu.
Bugün gerçekleştirilen mahalli idareler genel seçimlerini, resmi olmayan sonuçlara göre mevcut Çanakkale Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan kazandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP adayı Ülgür Gökhan 39 bin 41, AK Parti adayı Ayhan Gider 23 bin 531 oy aldı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seçim sandıklarından sonuçların birer birer gelmesi ve kazandığının kesinleşmesi üzerine CHP binası önünde yapılan kutlamalara katıldı. Partililere ve sevenlerine konuşma yaparak, kendisini destekleyerek oy verenlere teşekkür etti.

Ülgür Gökhan, Millet İttifakı’nın Çanakkale adayı olarak yüzde 60’tan fazla oy aldığını ve dördüncü kez belediye başkanlığına seçildiğini belirterek, şöyle konuştu: “Bu başarı hepimizin, hepinize kutlu olsun. Bu kente hep ‘barış kenti’ diyoruz, ‘özgürlük kenti’ diyoruz, ‘burada kardeşlik hüküm sürsün’ diyoruz. Bununla ilgili söylemlerimizi Çanakkale halkı dikkate aldı, büyük bir oy oranıyla bizi göreve getirdi. Şu andan itibaren inşallah mazbatamızı aldıktan sonra artık biz Çanakkale halkının tamamının belediye başkanıyız. Hiçbir ayrım yapmadan, herkesi kucaklayarak, kardeşçe bu kentte yaşayacağız. Bundan sonra tabi iş zor. Yüzde 60’ın üzerinde oy alırsan, işte kara kara düşünürsün. Bu insanlara mahcup olmamak için çok çalışmamız lazım. Hep beraber çok çalışacağız. Hedef şu, Çanakkale’de mutlu, huzurlu ve kalkınmış bir kent yaratmaya devam edeceğiz.” Dedi.

1 Mart’ın doğum günü olduğunu söyleyen Gökhan, “Kutlayanlar var. Sağ olun, var olun. Başka hediye istemiyorum. Bu hediye bana çok bile, hepinize bu hediyenizden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından partililer, seçim zaferini bir karnaval havasında meşaleler yakarak marşlar eşliğinde kutladılar.

Paylaş:
Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

Gündem Haberler

Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, Lapseki Belediyesi'nde yaşanan T.C. polemiğiyle ilgili açıklamasında

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Gündem Haberler

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde araç yoğunluğu sebebiyle oluşan trafik sıkışıklığını gidermek için yeni tedbirler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Gündem Haberler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen Rüzgar YEKA -2 ihalesinde Aydın, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale bölgeleri için toplam bin megavatlık