26 Haziran 2019 Çarşamba

Yeni Çanakkale Belediye Meclisi Toplandı

Çanakkale Belediye Meclisi, yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda başkanvekillikleri ve komisyon üyeleri oy çokluğuyla seçildi.

Yeni Çanakkale Belediye Meclisi Toplandı
Haber Giriş Tarihi: 08 Nisan 2019 20:35 Gündem Haberler

Çanakkale Belediye Meclisi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde oluşturulan yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.
İlk Belediye Meclis Toplantısı öncesi, Belediye Meclis Üyeleri bir araya gelerek Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın önderliğinde Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, MHP Grup Başkanvekili Evren Yalçın ve İyi Parti Grup Başkanvekilliğini de Ahmet Uslu yaptı.

Çanakkale Belediye Meclisi Divan 1. ve 2. başkanvekilliği seçimleri sonucunda, 1. Başkanvekili Berkay Güzel (CHP), 2. Başkanvekili Bilge Şimşek (CHP) seçildi.

Belediye Meclisi Divan Katipliğine oy çokluğuyla, asil üye olarak Fatma Kaynaş (CHP), Kanber Koç (CHP), yedek Üye Birten Sarıbaş (CHP) ve Gülay Güney Sarıkaya (CHP) seçildi.

Belediye Meclisi Encümen Üyeliği’ne 21 oyla Egemen Ergun (CHP), 21 oyla Süleyman Canpolat (CHP) ve 20 oyla Özden Çetin (CHP) seçildi.

Belediye Meclisi İmar Komisyonu’na, CHP den Gülay Güney Sarıkaya, Bilge Şimşek, Ercüment Furuncu ve Deniz Erdem, Ak Parti’den tek üye Reyhan Demirtaş seçildi.

Tarihi Kentler Birliğine Üyeliğine asil Gülay Güney Sarıkaya (CHP), Ercüment Furuncu (CHP) seçildi.

Asos Truva Alt Yapı Hizmet Birliği’ne asil üye olarak CHP adayları, Süleyman Canpolat, Bilge Şimşek, Kanber Koç, İbrahim Soydan, yedek üye olarak Berkay Güzel, Özlem Karadayı oy çokluğuyla seçildi.

Çanakkale Belediyesinin, Macaristan’ın Tapolca kenti ile kardeş kent olması yolundaki ilişkileri kuran Macaristan MÜSİAD Temsilcisi Fadıl Başar’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.
Çanakkale Belediye Başkan Yardımcılarının 3/2 oranında harcama yetkisi verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Yarın saat 17’de toplanmak üzere Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından oturum kapatıldı.

Paylaş:
Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

Gündem Haberler

Hakan Pınar’dan T.C. Polemiğiyle İlgili Açıklama

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, Lapseki Belediyesi'nde yaşanan T.C. polemiğiyle ilgili açıklamasında

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Gündem Haberler

Bayram Yoğunluğuna Yeni Tedbirler Alındı

Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde araç yoğunluğu sebebiyle oluşan trafik sıkışıklığını gidermek için yeni tedbirler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Gündem Haberler

Çanakkale Rüzgar Enerjisi İhaleleri Tamamlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen Rüzgar YEKA -2 ihalesinde Aydın, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale bölgeleri için toplam bin megavatlık