04 Temmuz 2022 Pazartesi

Yeni Çanakkale Belediye Meclisi Toplandı

Çanakkale Belediye Meclisi, yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda başkanvekillikleri ve komisyon üyeleri oy çokluğuyla seçildi.

Yeni Çanakkale Belediye Meclisi Toplandı
Haber Giriş Tarihi: 08 Nisan 2019 20:35 Gündem Haberler

Çanakkale Belediye Meclisi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde oluşturulan yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.
İlk Belediye Meclis Toplantısı öncesi, Belediye Meclis Üyeleri bir araya gelerek Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın önderliğinde Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, MHP Grup Başkanvekili Evren Yalçın ve İyi Parti Grup Başkanvekilliğini de Ahmet Uslu yaptı.

Çanakkale Belediye Meclisi Divan 1. ve 2. başkanvekilliği seçimleri sonucunda, 1. Başkanvekili Berkay Güzel (CHP), 2. Başkanvekili Bilge Şimşek (CHP) seçildi.

Belediye Meclisi Divan Katipliğine oy çokluğuyla, asil üye olarak Fatma Kaynaş (CHP), Kanber Koç (CHP), yedek Üye Birten Sarıbaş (CHP) ve Gülay Güney Sarıkaya (CHP) seçildi.

Belediye Meclisi Encümen Üyeliği’ne 21 oyla Egemen Ergun (CHP), 21 oyla Süleyman Canpolat (CHP) ve 20 oyla Özden Çetin (CHP) seçildi.

Belediye Meclisi İmar Komisyonu’na, CHP den Gülay Güney Sarıkaya, Bilge Şimşek, Ercüment Furuncu ve Deniz Erdem, Ak Parti’den tek üye Reyhan Demirtaş seçildi.

Tarihi Kentler Birliğine Üyeliğine asil Gülay Güney Sarıkaya (CHP), Ercüment Furuncu (CHP) seçildi.

Asos Truva Alt Yapı Hizmet Birliği’ne asil üye olarak CHP adayları, Süleyman Canpolat, Bilge Şimşek, Kanber Koç, İbrahim Soydan, yedek üye olarak Berkay Güzel, Özlem Karadayı oy çokluğuyla seçildi.

Çanakkale Belediyesinin, Macaristan’ın Tapolca kenti ile kardeş kent olması yolundaki ilişkileri kuran Macaristan MÜSİAD Temsilcisi Fadıl Başar’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.
Çanakkale Belediye Başkan Yardımcılarının 3/2 oranında harcama yetkisi verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Yarın saat 17’de toplanmak üzere Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından oturum kapatıldı.

Paylaş:
Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Gündem Haberler

Büyük Zaferin 97’nci Yıl Dönümü

Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, gaziler de

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Gündem Haberler

Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 11 ilde ve KKTC'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Gündem Haberler

Çanakkale Barosu’ndan Adli Yıl Açılış Törenine Boykot

Adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesi nedeniyle Çanakkale Barosu da katılmayarak boykot kararı