“Akustik Renkler” Resim Sergisi

Resim öğretmeni Çiğdem Yakut, uzun yıllara dayanan deneyimlerini sergilediği Akustik Renkler isimli resim sergisini, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açtı.

“Akustik Renkler” Resim Sergisi
Haber Giriş Tarihi: 24 Haziran 2019 14:17 Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Görsel Sanatlar Öğretmeni olan Çiğdem Yakut “Akustik Renkler” adlı resim sergisini düzenlenen kokteyl ile Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyarete açtı.

Ressam Çiğdem Yakut, ilk kişisel resim sergisinin açılışında açıklama yaparak, “19 yıldır öğretmenlik yapıyorum. Çanakkale’nin çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra IMKB Meslek Lisesi’ne bu yıl geldim. Ben yaklaşık 25 yıllık birikimimle bu sergiyi açtım. Bu benim ilk kişisel sergim, daha önce karma sergilere katılmıştım. Yağlı boya ağırlıklı olmak üzere kolaj çalışmalarımın da olduğu 32 eser sergide yer alıyor. Tekdüze olmayı pek sevmiyorum, insanların iniş çıkışları değişebiliyor, o an da ne hissediyorsam, onu resmediyorum. Resim ve müziği ayrı düşünemiyorum. Kadın figürleri ve müzik benim için resim de ayrı bir yere sahip” dedi.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergide, biri sosyal sorumluluk projesi kapsamında olmak üzere toplam 33 adet eser yer alıyor. Sergi, 21-28 Haziran tarihleri arasında Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Paylaş:
Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

2018 yılında kurulan ve faaliyetlerine devam eden Çanakkale Savaşları Enstitüsü literatüre yeni bir kitap daha

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Çanakkale'deki altın ve gümüş madeni arama çalışmalarına tepki için sürdürülen "Su ve Vicdan Nöbeti" kapsamında

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Kültür Sanat Haberleri

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Moğollar, Kaz Dağları’nda yapılan altın arama faaliyetlerine tepki göstermek, su ve vicdan nöbetine destek olmak için dün gece Çanakkale’de konser