18 Temmuz 2019 Perşembe

Genel Müdür Yardımcısı Çanakkale’de İncelemelerde Bulundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Yardımcısı Çanakkale’de İncelemelerde Bulundu
Haber Giriş Tarihi: 18 Haziran 2019 13:41 Kültür Sanat Haberleri

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek Kemal Dokuz’la bir araya geldi.
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda, Çanakkale’de Liman Bayırı mevkii, Havan Tabya 1 Sokaktaki Eski Askeri Hastane Projesi’nde yerinde incelemelerde bulundu. 1890’lı yıllardan bugüne, halen daha tarihe tanıklık etmeye devam eden Kale-i Sultaniye Eski Asker Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, Hastane Bayırı mevkiinde bulunan ve Ocak 2019 tarihinde restorasyon çalışmalarına başlanan Hastane Bayırı Şehitliği’ni de ziyaret etti.
Hastane Bayırı Şehitliği ziyareti sonrası Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları yapılan Çanakkale Merkez Dardanos mevkiinde bulunan Hasan Mevsuf Şehitliği’nde incelemelerde bulundu. İl Müdürü Kemal Dokuz ile Kurul Müdürü Çağman Esirgemez; Hasan Mevsuf Şehitliği, Tabya ve Batarya Restorasyonu Teşhir ve Tanzimi ve Çevre Düzenleme işi hakkında Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda’ya bilgi verdiler.
Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, UNESCO Dünya mirası geçici listesinde yer alan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Behramkale Köyü’nde bulunan Assos Ören Yeri’nde devam eden Çevre Düzenleme Projesi çalışmalarını da yerinde inceledi.
Ziyaret sonunda İl Müdürü Kemal Dokuz, Kurul Müdürü Çağman Esirgemez, Doç. Dr. Burhan Sayılır ve değerli sanatçımız Ahmet Yenilmez ile gün sonu değerlendirmesi yapan Harmanda, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Paylaş:
Açık Hava Sinema Geceleri Başlıyor

Kültür Sanat Haberleri

Açık Hava Sinema Geceleri Başlıyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Açık Hava Sinema Geceleri

“Akustik Renkler” Resim Sergisi

Kültür Sanat Haberleri

“Akustik Renkler” Resim Sergisi

Resim öğretmeni Çiğdem Yakut, uzun yıllara dayanan deneyimlerini sergilediği Akustik Renkler isimli resim sergisini, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Iyeoka Çanakkale’de Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Iyeoka Çanakkale’de Konser Verdi

Simply Falling şarkısıyla ünlenen Iyeoka Özgürlük Parkı'nda unutmaz bir konser