29 Şubat 2024 Perşembe

Genel Müdür Yardımcısı Çanakkale’de İncelemelerde Bulundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Yardımcısı Çanakkale’de İncelemelerde Bulundu
Haber Giriş Tarihi: 18 Haziran 2019 13:41 Kültür Sanat Haberleri

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek Kemal Dokuz’la bir araya geldi.
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda, Çanakkale’de Liman Bayırı mevkii, Havan Tabya 1 Sokaktaki Eski Askeri Hastane Projesi’nde yerinde incelemelerde bulundu. 1890’lı yıllardan bugüne, halen daha tarihe tanıklık etmeye devam eden Kale-i Sultaniye Eski Asker Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, Hastane Bayırı mevkiinde bulunan ve Ocak 2019 tarihinde restorasyon çalışmalarına başlanan Hastane Bayırı Şehitliği’ni de ziyaret etti.
Hastane Bayırı Şehitliği ziyareti sonrası Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları yapılan Çanakkale Merkez Dardanos mevkiinde bulunan Hasan Mevsuf Şehitliği’nde incelemelerde bulundu. İl Müdürü Kemal Dokuz ile Kurul Müdürü Çağman Esirgemez; Hasan Mevsuf Şehitliği, Tabya ve Batarya Restorasyonu Teşhir ve Tanzimi ve Çevre Düzenleme işi hakkında Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda’ya bilgi verdiler.
Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, UNESCO Dünya mirası geçici listesinde yer alan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Behramkale Köyü’nde bulunan Assos Ören Yeri’nde devam eden Çevre Düzenleme Projesi çalışmalarını da yerinde inceledi.
Ziyaret sonunda İl Müdürü Kemal Dokuz, Kurul Müdürü Çağman Esirgemez, Doç. Dr. Burhan Sayılır ve değerli sanatçımız Ahmet Yenilmez ile gün sonu değerlendirmesi yapan Harmanda, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Paylaş:
Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

2018 yılında kurulan ve faaliyetlerine devam eden Çanakkale Savaşları Enstitüsü literatüre yeni bir kitap daha

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Çanakkale'deki altın ve gümüş madeni arama çalışmalarına tepki için sürdürülen "Su ve Vicdan Nöbeti" kapsamında

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Kültür Sanat Haberleri

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Moğollar, Kaz Dağları’nda yapılan altın arama faaliyetlerine tepki göstermek, su ve vicdan nöbetine destek olmak için dün gece Çanakkale’de konser