30 Eylül 2023 Cumartesi

Kasım Ayı Müzik Günleri Sona Erdi

Çanakkale Belediyesi Kasım Ayı Kültür Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Müzik Günleri, Nemeth Quartet konseri ile sona erdi. Çanakkale Belediyesi Kasım Ayı Kültür Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Müzik Günleri’nin üçüncü gününde Nemeth Quartet sahne

Kasım Ayı Müzik Günleri Sona Erdi
Haber Giriş Tarihi: 19 Kasım 2018 18:55 Güncelleme: Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Belediyesi Kasım Ayı Kültür Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Müzik Günleri, Nemeth Quartet konseri ile sona erdi.

Çanakkale Belediyesi Kasım Ayı Kültür Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Müzik Günleri’nin üçüncü gününde Nemeth Quartet sahne aldı.

Kasım Ayı Kültür Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Müzik Günleri’nin üçüncü konseri Nemeth Quartet, ÇTSO İçdaş Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2018 Cumartesi günü sahne aldı.

Türkiye’nin en aktif konser veren oda müziği gruplarından birisi olan Nemeth Quartet; Çanakkalelilere müzik ziyafeti yaşattı. Bugüne kadar İzmir, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde konserler veren Nemeth Quartet, alanının seçkin sanatçılarından Gülen Ege Serter (keman), Şeniz Aybulus (keman), Elena Ünaldı (viyola) ve Mutlu Varlık Kocaili’den (çello) oluşuyor.

Adını Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında kendilerini müziğe başlatan ve 1995 yılında gerçekleşen trafik kazasında hayatlarını kaybeden Macar sanatçılar Istvan Nemeth (keman) ve Katalin Nemeth’ten (çello) alan grup büyük alkış aldı.

Konser sonunda geleneksel Çanakkale seramiği verildi.

Paylaş:
Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

2018 yılında kurulan ve faaliyetlerine devam eden Çanakkale Savaşları Enstitüsü literatüre yeni bir kitap daha

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Çanakkale'deki altın ve gümüş madeni arama çalışmalarına tepki için sürdürülen "Su ve Vicdan Nöbeti" kapsamında

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Kültür Sanat Haberleri

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Moğollar, Kaz Dağları’nda yapılan altın arama faaliyetlerine tepki göstermek, su ve vicdan nöbetine destek olmak için dün gece Çanakkale’de konser