27 Haziran 2019 Perşembe

Renklerin İçinden Düşlerin İçine Resim Sergisi Açıldı

“Renklerin İçinden Düşlerin İçine” adlı resim sergisi ziyarete açıldı. Ressam Yasemin Yıldızgedik ve kursiyerlerinin eserlerinden oluşan “Renklerin İçinden Düşlerin İçine” adlı resim sergisi Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyarete açıldı. Serginin

Renklerin İçinden Düşlerin İçine Resim Sergisi Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 12 Kasım 2018 17:29 Güncelleme: Kültür Sanat Haberleri

“Renklerin İçinden Düşlerin İçine” adlı resim sergisi ziyarete açıldı.

Ressam Yasemin Yıldızgedik ve kursiyerlerinin eserlerinden oluşan “Renklerin İçinden Düşlerin İçine” adlı resim sergisi Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyarete açıldı.

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren ressam Yıldızgedik, 3 ve 54 yaş arası geniş bir yelpazede kursiyerlerinin eserlerine yer verdiklerini vurgulayarak, katkılarından dolayı Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit ve ÇOMÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Eğitimi Anasanat Dalı Dr. Öğretim Üyesi Enver Yolcu’ya teşekkürlerini sundu.

Yolcu da Yasemin Yıldızgedik’in öğrencilik dönemlerinde de başarılı olduğunu belirterek kendisini bu tür çalışmaların içinde görmekten büyük memnuniyet duymuş olduğunu belirtti.

Konuşmaların sonrasında serginin açılışı gerçekleşti. Konuklar sergiyi beğeni ile gezdi. Rengarenk çalışmalardan oluşan sergi, 23 Kasım 2018 tarihine kadar Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde olacak.

Paylaş:
“Akustik Renkler” Resim Sergisi

Kültür Sanat Haberleri

“Akustik Renkler” Resim Sergisi

Resim öğretmeni Çiğdem Yakut, uzun yıllara dayanan deneyimlerini sergilediği Akustik Renkler isimli resim sergisini, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Iyeoka Çanakkale’de Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Iyeoka Çanakkale’de Konser Verdi

Simply Falling şarkısıyla ünlenen Iyeoka Özgürlük Parkı'nda unutmaz bir konser

Ebru Aran Kişisel Resim Sergisi

Kültür Sanat Haberleri

Ebru Aran Kişisel Resim Sergisi

Resim Öğretmenliği bölümü mezunu Ebru Aran, kişisel resim sergisini Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde