01 Ağustos 2021 Pazar

Uluslararası Çanakkale Bienali Başladı

6. Çanakkale Bienali, Bordo Bina’da düzenlenen tören ile başladı. Çanakkale Bienali İnisiyatifi tarafından düzenlenen ve OPET'in ana desteği ile hayata geçirilen 6. Çanakkale Bienali açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi İl

Uluslararası Çanakkale Bienali Başladı
Haber Giriş Tarihi: 01 Ekim 2018 21:30 Kültür Sanat Haberleri

6. Çanakkale Bienali, Bordo Bina’da düzenlenen tören ile başladı.

Çanakkale Bienali İnisiyatifi tarafından düzenlenen ve OPET’in ana desteği ile hayata geçirilen 6. Çanakkale Bienali açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İsmet Güneşhan, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Can Ergun, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.

Bordo Bina’da sergilenen eselerin gezilmesi ile başlayan açılış törenin sonrasına kokteyle geçildi. Kokteyde konuşan Çanakkale Bienali İnisiyatifi ekibinden Deniz Erbaş ve Seyhan Boztepe, eserler hakkında bilgi verirken, devetlilere sanatçıları tanıttı.

Çanakkale Bienali İnisiyatifi tarafından düzenlenen Çanakkale Bienali, 6. edisyonunda Truva’dan ilham alıyor. Troya merkezi ve Çanakkale kent merkezinde farklı mekanlarda 1,5 ay süresince gezilebilecek olan Çanakkale Bienali, 37 uluslararası sanatçının geleceğe ve geçmişe dair kavram, ekoloji ve imgelerden beslenen eserlerini sanatseverler ile buluşturuyor.

Bienal kapsamında 11 Kasım tarihine kadar sürecek olan etkinlikler Troya Müzesi, Bordo Bina, MAHAL, Tevfikiye Köyü, Sanatsever Stüdyo Mivinil ve Korfmann Kütüphanesi’de sanatseverler ile buluşacak.

6. Çanakkale Bienali’ne katılan sanatçılar ise; Yeni Anıt, Adrian Paci, Agnes-Meyer Brandis, Akın Aksu, Cem Demir, Tufan Baltalar, Hertog Nadler, Çınar Eslek, Deniz Sağdıç, Derviş Zaim, Emre Zeytinoğlu, Fani Zguro, Ferhat Özgür, Georgios Katsagelos, Seydi Murat Koç, Guy Ben Ner, Hayri Esmer, Seyhan Boztepe, Hülya Özdemir, Ugo La Pietra, Jakob Gautel, Janis Rafa, Jason Karaindros, Josephine Turalba, Nuri Bilge Ceylan, Katrin Korfmann & Jens Pfeifer, Krassimir Terziev, Larissa Sansour & Søren Lind, Mehmet Erim, Nancy Atakan, Nazlı Gürlek, Pınar Yolaçan, Serhat Kiraz, Servet Koçyiğit.

Paylaş:
Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

2018 yılında kurulan ve faaliyetlerine devam eden Çanakkale Savaşları Enstitüsü literatüre yeni bir kitap daha

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Çanakkale'deki altın ve gümüş madeni arama çalışmalarına tepki için sürdürülen "Su ve Vicdan Nöbeti" kapsamında

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Kültür Sanat Haberleri

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Moğollar, Kaz Dağları’nda yapılan altın arama faaliyetlerine tepki göstermek, su ve vicdan nöbetine destek olmak için dün gece Çanakkale’de konser