18 Temmuz 2019 Perşembe

Uluslararası Troia Festivali Afiş Yarışması Sona Erdi

Çanakkale Belediyesi, Uluslararası Troia Festivali’nin görsellerinde kullanılmak üzere Ocak ayında başlattığı Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışmasını sonuçlandırdı. Yarışmanın birincisi seçilen afiş sosyal medyada eleştirildi.

Uluslararası Troia Festivali Afiş Yarışması Sona Erdi
Haber Giriş Tarihi: 15 Haziran 2019 15:38 Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 56. Uluslararası Troia Festivali’nin afiş tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu.

Yarışmaya yurtiçi ve yurtdışından katılan yüzlerce eser arasından Ahmet Berkin Ay’ın tasarımı birinci seçildi. Aylin Mutlu ve Buse Nur Beyaz’ın tasarımları da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışması seçici kurul jüri üyeleri, Grafik Tasarımcı Atilla Akın, İletişimci – Yazar Ateş İlyas Başsoy, Grafik Tasarımcı H. Nadir Çakır, Tasarımcı Ali Gürevin, Troia Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Enver Sadık Yılmaz, Fotoğraf Sanatçısı Blagoy Toprakidis, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Özlem Uyan’dan oluştu.
Uluslararası Troia Festivali Afiş Yarışması
Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışması ödül töreni, 17 Ağustos2019 Cumartesi yapılacak.
Yarışmada birinci olan afiş 16 –20 Ağustos 2019 tarihleri arasında “56. Uluslararası Troia Festivali” etkinlik programında sergilenecek.

Yarışmanın birincisi seçilen tasarıma sosyal medyadan çok sayıda tepki geldi. Türk Tarihinin en kanlı ve en şanlı zaferlerinden birinin yaşandığı, her yaştan 250 Bin şehidin yattığı manevi değeri çok yüksek olan Çanakkale’ye bu afişin yakışmadığı ifade edildi.

Paylaş:
Açık Hava Sinema Geceleri Başlıyor

Kültür Sanat Haberleri

Açık Hava Sinema Geceleri Başlıyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Açık Hava Sinema Geceleri

“Akustik Renkler” Resim Sergisi

Kültür Sanat Haberleri

“Akustik Renkler” Resim Sergisi

Resim öğretmeni Çiğdem Yakut, uzun yıllara dayanan deneyimlerini sergilediği Akustik Renkler isimli resim sergisini, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Iyeoka Çanakkale’de Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Iyeoka Çanakkale’de Konser Verdi

Simply Falling şarkısıyla ünlenen Iyeoka Özgürlük Parkı'nda unutmaz bir konser