Uluslararası Troia Festivali Afiş Yarışması Sona Erdi

Çanakkale Belediyesi, Uluslararası Troia Festivali’nin görsellerinde kullanılmak üzere Ocak ayında başlattığı Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışmasını sonuçlandırdı. Yarışmanın birincisi seçilen afiş sosyal medyada eleştirildi.

Uluslararası Troia Festivali Afiş Yarışması Sona Erdi
Haber Giriş Tarihi: 15 Haziran 2019 15:38 Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 56. Uluslararası Troia Festivali’nin afiş tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu.

Yarışmaya yurtiçi ve yurtdışından katılan yüzlerce eser arasından Ahmet Berkin Ay’ın tasarımı birinci seçildi. Aylin Mutlu ve Buse Nur Beyaz’ın tasarımları da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışması seçici kurul jüri üyeleri, Grafik Tasarımcı Atilla Akın, İletişimci – Yazar Ateş İlyas Başsoy, Grafik Tasarımcı H. Nadir Çakır, Tasarımcı Ali Gürevin, Troia Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Enver Sadık Yılmaz, Fotoğraf Sanatçısı Blagoy Toprakidis, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Özlem Uyan’dan oluştu.
Uluslararası Troia Festivali Afiş Yarışması
Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışması ödül töreni, 17 Ağustos2019 Cumartesi yapılacak.
Yarışmada birinci olan afiş 16 –20 Ağustos 2019 tarihleri arasında “56. Uluslararası Troia Festivali” etkinlik programında sergilenecek.

Yarışmanın birincisi seçilen tasarıma sosyal medyadan çok sayıda tepki geldi. Türk Tarihinin en kanlı ve en şanlı zaferlerinden birinin yaşandığı, her yaştan 250 Bin şehidin yattığı manevi değeri çok yüksek olan Çanakkale’ye bu afişin yakışmadığı ifade edildi.

Paylaş:
Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

2018 yılında kurulan ve faaliyetlerine devam eden Çanakkale Savaşları Enstitüsü literatüre yeni bir kitap daha

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Çanakkale'deki altın ve gümüş madeni arama çalışmalarına tepki için sürdürülen "Su ve Vicdan Nöbeti" kapsamında

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Kültür Sanat Haberleri

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Moğollar, Kaz Dağları’nda yapılan altın arama faaliyetlerine tepki göstermek, su ve vicdan nöbetine destek olmak için dün gece Çanakkale’de konser