Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başlıyor

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başlıyor

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali başlıyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ile gerçekleştirilen “2. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali” başlıyor.

Festivalin tanıtımı amacıyla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesinde basın toplantı düzenlendi.

Kısa film festivali, ülke sinemasının gelişimine katkı sağlamak, yeni sinemacıları teşvik etmek, farklı kültürlerden gelen kısa filmlerin yapımını özendirmek amacıyla gerçekleştirilecek.

3- 4-5 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan II. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali için 3 Ekim 2018 Çarşamba günü Troya Müzesi’nde açılış kokteyli yapılacak.
Üç gün sürecek olan festivalde film gösterimleri, çeşitli etkinlikler ve söyleşiler yapılacak. Festivalin onur konuğu Türk Sinemasının usta ismi Perihan Savaş olacak.
Ünlü oyuncu Perihan Savaş, 5 Ekim 2018 Cuma günü festivalin son gününde İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde hayranları ile söyleşide bir araya gelecek.

Düzenlenecek Gala Gecesi ile sona erecek festival de birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek.

Festival Başkanı ve İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Önal’ın, festival hakkında bilgilendirmesi sonrasında 2. Truva Atı Kısa Film Festivali için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Tarihi Alan Başkanlığı arasında Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali protokolu imzalandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı İsmail Kaşdemir Prof. Dr. Hülya Önal Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Yücel Acer

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çanakkaleli Balık Sergisi Açıldı19 Şubat 2019

Çanakkaleli Balık Sergisi Açıldı

“Çanakkaleli Balık” isimli cam sergisi açıldı. Sanatçı Ergün Arda tarafından hazırlanan Çanakkaleli Balık adlı

Kalk Gidelim Çanakkale Kitabı Yolda19 Şubat 2019

Kalk Gidelim Çanakkale Kitabı Yolda

Kalk Gidelim Çanakkale kitabı yolda. TRT 1 ve TRT Belgesel kanallarında gezi programları hazırlayarak

Troya Dünyaya Açılıyor07 Şubat 2019

Troya Dünyaya Açılıyor

“Troya” dünyaya açılıyor. Troya, Moskova’nın ünlü tiyatrosu Bolşoy’da, sonrasında da Berlin’de sanatseverler ile buluşacak.

Kentte 10 Yıl Sergisi Kapılarını Açtı06 Şubat 2019

Kentte 10 Yıl Sergisi Kapılarını Açtı

Çanakkale Kent Müzesi’nde “Kentte 10 Yıl” başlıklı süreli sergi ilk gün buluşması gerçekleştirildi. Kent