18 Ağustos 2019 Pazar

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başlıyor

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali başlıyor Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ile gerçekleştirilen "2. Uluslararası Truva Atı

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başlıyor
Haber Giriş Tarihi: 28 Eylül 2018 0:04 Kültür Sanat Haberleri

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali başlıyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ile gerçekleştirilen “2. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali” başlıyor.

Festivalin tanıtımı amacıyla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesinde basın toplantı düzenlendi.

Kısa film festivali, ülke sinemasının gelişimine katkı sağlamak, yeni sinemacıları teşvik etmek, farklı kültürlerden gelen kısa filmlerin yapımını özendirmek amacıyla gerçekleştirilecek.

3- 4-5 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan II. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali için 3 Ekim 2018 Çarşamba günü Troya Müzesi’nde açılış kokteyli yapılacak.
Üç gün sürecek olan festivalde film gösterimleri, çeşitli etkinlikler ve söyleşiler yapılacak. Festivalin onur konuğu Türk Sinemasının usta ismi Perihan Savaş olacak.
Ünlü oyuncu Perihan Savaş, 5 Ekim 2018 Cuma günü festivalin son gününde İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde hayranları ile söyleşide bir araya gelecek.

Düzenlenecek Gala Gecesi ile sona erecek festival de birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek.

Festival Başkanı ve İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Önal’ın, festival hakkında bilgilendirmesi sonrasında 2. Truva Atı Kısa Film Festivali için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Tarihi Alan Başkanlığı arasında Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali protokolu imzalandı.

Paylaş:
Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Kültür Sanat Haberleri

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Moğollar, Kaz Dağları’nda yapılan altın arama faaliyetlerine tepki göstermek, su ve vicdan nöbetine destek olmak için dün gece Çanakkale’de konser

Arkeoloji Yaz Okulu Çanakkale’de Başladı

Kültür Sanat Haberleri

Arkeoloji Yaz Okulu Çanakkale’de Başladı

Kültürel mirasımızın daha yakından tanıtılması amacıyla düzenlenen Arkeoloji Yaz Okulu 22 Temmuz pazartesi günü Tevfikiye Opet Arkeo-Köy’de yapılan Troya sunumuyla

Uluslararası Çanakkale Troya Halk Dansları Festivali

Kültür Sanat Haberleri

Uluslararası Çanakkale Troya Halk Dansları Festivali

Kepez Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen "Uluslarası Halk Dansları Festivali" Çanakkale’de