25 Ekim 2021 Pazartesi

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başlıyor

2018 Troya Yılı çerçevesinde yapılan tanıtım çalışmaları olumlu sonuç vermeye başladı. 3 – 5 Ekim tarihleri arasında 2. kez düzenlenecek olan Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’ne yüz yirmi ülkeden iki

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başlıyor
Haber Giriş Tarihi: 02 Ekim 2018 20:27 Kültür Sanat Haberleri

2018 Troya Yılı çerçevesinde yapılan tanıtım çalışmaları olumlu sonuç vermeye başladı.

3 – 5 Ekim tarihleri arasında 2. kez düzenlenecek olan Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’ne yüz yirmi ülkeden iki bini aşkın başvuru sayısı, Uluslararası ve ulusal alanda Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda yerelde Çanakkale Valiliği’nin koordinasyonunda yapılan tanıtım çalışmaları olumlu sonuç vermeye başladı.

Geçen sene üç yüz yerli on yabancı katılımcının başvurduğu, Çanakkale Valiliği’nin katkıları, Tarihi Alan Başkanlığı ve Sinama Genel Müdürlüğü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin iş birliği ile yapılan Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’ne bu sene yapılan yüksek sayıda ki başvuru Troya’ya gösterilmiş olan ilgiyi gözler önüne serdi.

Festival ile Troya Antik Kenti’nin tanıtımının yanı sıra sinema pazarının gelişimine katkı sağlayacak yeni sinemacıları teşvik etmek, farklı kültürlerden gelen kısa filmlerin yapımını özendirmek hedefleniyor.

İÇDAŞ Kongre Merkezinde yapılacak gala gecesi ile birinci kısa filme 7 bin TL, ikinci kısa filme 5 bin TL, üçüncü kısa filme ise 3 bin TL ödül verilecek.

Ünlü oyuncu Perihan Savaş’ın onur konuğu olarak katılım göstereceği film festivaline Gökhan Tarkan Karaman,Uğur İçbak, Aytekin Can, Semir Arslanyürek, Alexandra Tzvetkova gibi isimler katılacak.

Festival koşullarına uygun on yarışma finalisti olmak üzere elli tane yabancı ve yerli film gösteri seçkisi festivalde gösterilecek.

Paylaş:
Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

Kültür Sanat Haberleri

Çanakkale Cephesi’nde İkmal Faaliyetleri Kitabı Yayınlandı

2018 yılında kurulan ve faaliyetlerine devam eden Çanakkale Savaşları Enstitüsü literatüre yeni bir kitap daha

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Kültür Sanat Haberleri

Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verdi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Çanakkale'deki altın ve gümüş madeni arama çalışmalarına tepki için sürdürülen "Su ve Vicdan Nöbeti" kapsamında

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Kültür Sanat Haberleri

Moğollar Kaz Dağları İçin Çanakkale’deydi

Moğollar, Kaz Dağları’nda yapılan altın arama faaliyetlerine tepki göstermek, su ve vicdan nöbetine destek olmak için dün gece Çanakkale’de konser