Yeni Romanı Ada’yı Anlattı

Yeni Romanı Ada’yı Anlattı

Daha önce de Bozcaada hakkında çeşitli kitaplar yazmış olan gazeteci yazar Haluk Şahin Bozcaada Kitap Fuarı’ndaki imza gününde yapmış olduğu konuşmada okuyucuları uyardı; “Bu bir romandır, bir inceleme ya da anı kitabı değildir.”

Bozcaada’nın kitle turizminin ilgi çekmesinden hemen önceki dönemdeki Bozcaada’yı anlatan roman adaya sığınmış bir matematik dahisi ile Troya’da çalışan bir kadın arkeolog arasındaki ilişkinin gelişimini ve aşk ilişkisine dönüşmesini anlatıyor. Şahin adanın geçmişini bilenlerin kitapta bazı tanıdıklarına rastlayabileceklerini, fakat karakterlerinin çoğunun düş karakteri olduğuna dikkat çekmekte. Roman, Bozcaada’nın hem tarihsel hem de coğrafi bakımından benzersiz, çok özel bir yer olduğunu anlatmakta.

Bozcaada’nın tarihi ile günümüzün yaşamı arasında bağlantılar kuran yazar, “Geçmiş ile gelecek burada iç içe, aslında Troya öyküsü hala devam ediyor.” diyor. Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlanan Ada, aynı zamanda televizyoncu ve akademisyen olarak tanınan Prof. Dr. Şahin’in otuzuncu kitabı ancak ikinci romanı. Bu sene Homeros Ödülü’ne layık görülen Şahin, 30 seneyi aşkın bir süredir kendisini adalı olarak gördüğünü söylüyor.

Ada Bozcaada Haluk Şahin

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Troya Dünyaya Açılıyor07 Şubat 2019

Troya Dünyaya Açılıyor

“Troya” dünyaya açılıyor. Troya, Moskova’nın ünlü tiyatrosu Bolşoy’da, sonrasında da Berlin’de sanatseverler ile buluşacak.

Kentte 10 Yıl Sergisi Kapılarını Açtı06 Şubat 2019

Kentte 10 Yıl Sergisi Kapılarını Açtı

Çanakkale Kent Müzesi’nde “Kentte 10 Yıl” başlıklı süreli sergi ilk gün buluşması gerçekleştirildi. Kent

Manik Atak Sahne Aldı01 Şubat 2019

Manik Atak Sahne Aldı

“Manik Atak” isimli tiyatro oyunu sahne aldı. Çanakkale Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde Bihter Dinçel

Manik Atak Oyunun Tarihi Değişti15 Ocak 2019

Manik Atak Oyunun Tarihi Değişti

17 Ocak’ta sahne alması planlanan “Manik Atak” isimli tiyatro oyununun tarihi değişti. Çanakkale Belediyesi