Hayvan Hakları ve Yasalar Çalıştayı Yapıldı

Trakya - Kuzey Ege “Hayvan Hakları ve Yasalar” çalıştayı, TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Yel, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu Başkanvekili Jülide İskenderoğlu’nun katılımıyla Lapseki'de yapıldı.

Hayvan Hakları ve Yasalar Çalıştayı Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2019 16:48 Lapseki Haberleri

Trakya – Kuzey Ege “Hayvan Hakları ve Yasalar” çalıştayı Lapseki’de gerçekleştirildi.

Lapseki Sahil sosyal tesislerinde gerçekleştirilen, Trakya – Kuzey Ege “Hayvan Hakları ve Yasalar” çalıştayına AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Yel, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu Başkanvekili Jülide İskenderoğlu’nun katıldı.

Programın açılış konuşmasını Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Kurucu Onursal Başkanı ve Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu Kurucular Kurulu Üyesi Şebnem Aslan gerçekleştirdi. Konuşmasında araştırma komisyonu kurulabilmesi için yaptıklarını ve komisyondan taleplerini anlattı.

Lapseki Çardak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı ve Dayanışma Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Teoman da konuşmasında, birlik beraberlik çağrısı yaparak, pes etmemek gerektiğini vurguladı.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili, TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Yel de konuşmasında “Kimsesizlerin sesi olan hayvan sever vatandaşlarımız bu gün bir sevgi günündeyiz. Bu gün anneler günü tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor hepsinin ellerinden öpüyorum. Uzun süredir TBMM’de beklenilen hayvan haklarının korunması hayvanlara yapılan eziyet ve kötü muamelenin önlenmesi ile ilgili bir komisyon kuruldu. Biz Jülide Milletvekilimiz ile birlikte bu komisyonda gönüllü olarak katıldık. Bakın peygamber efendimiz ordusuyla beraber Mekke’den Medine’ye giderken karşısına çölde çıkan köpek uyurken sırf o köpeği rahatsız etmemek için ordusunun yönünü değiştirme emrini veren bir peygamberimiz. Bizler yaptığımız çalışmayla komisyonu kurduk ve 3 aylık bir süremiz var. Üç aylık süre içerisinde de raporumuzu hazırlayacağız. Hayvanlarımızın bu havayı bizlerle beraber birlikte yaşama hakkını birlikte kullanabilmek adına gerekli düzenlemenin olabilmesi ve dünyanın en iyi hayvan hakları koruyucusu ülkenin Türkiye olması için elimizden gelen tüm çalışmaları yapacağız bu konuda iddialıyız” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu Başkanvekili Jülide İskenderoğlu da bir konuşma yaparak “Bu günlerde sıkça duyduğumuz, hayvan seven insan sever. Bu söz çok doğru bir söz. Özel ve güzel bunu da yetiştiren annelerdir. Tüm annelerin gününü kutluyor ve ellerinden öpüyorum. Biz öncelikle diyoruz ki gerçekten insanı sevmek istiyorsanız hayvanı seveceksiniz. Biz bu dünyayı bu sessiz meleklerle birlikte paylaşıyoruz. Ben bu gün burada bir hayvan severek sizlerle birlikte oluyor ve olmaktan da son derece mutluyum. Bu gün burada sizleri dinlemeye, sizlerin taleplerini almaya geldik ve sizlerin fikirlerini çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bölgesel dernek, platfom, grup temsilcilerinin sunumlarının ardından “Hayvan Hakları ve Yasalar” çalıştayı sona erdi.

Paylaş:
Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Lapseki Haberleri

Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Lapseki Belediyesi tarafından toplanan yardımlar depremzedelere

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Lapseki Haberleri

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Kumbarasında biriktirdiği tüm parasını depremzedelere bağış için harcayan 13 yaşında ki Ahmet Samet Sarı Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz tarafından

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Haberleri

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında 7. sınıf öğrencisi Ahmet Samet Sarı’dan örnek