İlçe Başkanından İl Başkanına Cevap

İlçe Başkanından İl Başkanına Cevap

İlçe Başkanından Tokat gibi cevap
Çanakkale basınında geçtiğimiz gün Lapseki’ye bağlı Şahinli köyü suyu ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Çanakkale CHP İl Başkanı Nejat Önder’e cevap Lapseki AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer’den Tokat gibi cevap geldi,
İlçe Başkanı Halil Özer kendi ofisinde yaptığı açıklamada “Maalesef gazetelerde ve basında izlediğimiz ve takip ettiğimiz kadarıyla CHP İl başkanı’nın talihsiz bir açıklamada bulunduğunu düşünüyorum. İl başkanı geçmiş dönemlerde yaptığı açıklamalarda da maden firmasına ve madenlere karşı olduğunu biliyoruz ve hatta köprü ’yede karşı olduğunu daha önce yaptığı açıklamalardan hep dinledik. Fakat üzüldüğümüz nokta Dumanlı dağından ilçemize gelen içme suyunun alınıp maden firmasına verildiğiyle ilgili bir açıklma yapmış biz bununla ilgili gerçekten çok üzüldük il başkanını bu konuyla ilgili sanırım yanlış bilgilendiriyorlar. Biz şahinli köyüne Dumanlı dağından yapılan araştırmayla tespit edilerek boşta bulunan kaynaklardan alınarak Şahinli köyüne içme suyu getirildi. Yıllardır ilçemizde içme suyu olarak kullandığımız ve Dumanlı dağından getirilen içme suyuna hiçbir şekilde dokunulmadı. Tekrar söylüyorum Sayın il başkanını kim yönlendirdiyse yanlış yönlendirmiştir bizim şu an Dumalı köyünden gelen su sokak çeşmelerimizden akıyor. Kaldıki Şahinli köyünde yaşayanlarda bir insan sayın başkan Şahinli köyüne getirilen suyun köylülere verilmesini istemiyorsa buyursun onun ile ilgili bir açıklama yapsın bizim Şahinli köyünde yaşayan vatandaşlar ile Lapseki’den ve diğer köylerimizden yaşayan vatandaşları bir birinden ayırma gibi birt lüksümüz var mı yo bu zamana kadar olmadı zaten olamaz da.

Sayın başkan diyorki Lapseki Belediyesi’nin görevi değil Bizim ilçe belediyemiz sadece ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet etmiyor iki tane belde belediyemizde var birleşiyoruz kanunların verdiği yetki çerçevesinde belediye başkanımız tüm yeklilerini kullanıyor bunun la ilgili bir çok çalışmamız var ortak. Sayın başkan aytrıca maden firmasına peşkeh çekildiğini söylüyor bizim Lapseki belediyesi olarak maden firmasıyla hiçbir anlaşmamız yok olamazda zaten. Şahinli köyünde yaşayan vatandaşlarımızın içtiği suda yapılan tahliller sonrasında içilemez raporu gelmişti ve bu yüzden köyün içme ve kullanma suyu için Dumanlı dağında kaynaklar aranı ve bulundu ve özel idarenin imkanlarıyla su köye getirildi.
Sayın başkanın bu konuyla ilgili yanlış bilgilendirmişler bu konuyu tekrar incelesin hatta isterse biz de kendilerine bilgi verebiliriz birlikte su kaynaklarınıda gezebiliriz”dedi.

AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Çanakkale CHP İl Başkanı Eyüp Yılmaz Halil Özer Lapseki Belediyesi Nejat Önder Şahinli köyü

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Lapseki Aile Sağlığı Merkezine Uzman Hekim Atandı20 Mart 2018

Lapseki Aile Sağlığı Merkezine Uzman Hekim Atandı

Lapseki Aile Sağlığı Merkezine Uzman Aile Hekimi Dr. Sena Akdaş atandı. Ankara doğumlu olan

Muhtarlar Afrin’e Traktör Gönderdi05 Mart 2018

Muhtarlar Afrin’e Traktör Gönderdi

Lapsekili muhtarlardan örnek davranış. Lapseki ilçe merkezi ve köy muhtarları maaşlarını birleştirerek Zeytin Dalı

Başkan Sami Yavaş Ödülünü Aldı03 Mart 2018

Başkan Sami Yavaş Ödülünü Aldı

Belediye Başkanları Birliğince Türkiye genelinde internet üzerinden yapılan halk oylamasıyla yılın en iyi belediye

Lapseki Devlet Hastanesinde İlk Ameliyat Gerçekleştirildi28 Şubat 2018

Lapseki Devlet Hastanesinde İlk Ameliyat Gerçekleştirildi

Yeni açılan Lapseki Devlet Hastanesindeki ilk ameliyat gerçekleştirildi. Yapımına 2016 yılında başlanan 30 yataklı