Kadrolu İşçilere Toplu Sözleşme

Kadrolu İşçilere Toplu Sözleşme

Lapseki Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçilere toplu sözleme imzalanarak maaşlarına yüzde yirmi beş zam yapıldı.

Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkenvekili Bülent Turan, Hizmet-İş Sendikası yetkilileri, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz katıldı.

Başkan Yılmaz, törende yapmış olduğu konuşmada, Lapseki Belediyesi’nin bir aile olduğunu açıklayarak, “Siz kardeşlerimiz ile beraber halkımıza güler yüz ve iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru adına ihtiyaç duyulan hizmetleri vermek için gündüz gece hep birlikte çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetler ile halkımıza faydalı olmayı hedefliyoruz. Peygamber efendimiz işçinin üreticini alın teri kurumadan ödeyiniz demiştir. Bu sözleşme hepimiz için hayırlı olsun.” açıklamasını yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkenvekili Bülent Turan ise, personele yeni sözleşme ve zammın hayırlı olması dileğinde bulunarak şunları söyledi:

“Bu sözleşme, hepimize ve ailelerine hayırlı olsun. Allah ülkemize, devletimize zeval vermesin. Sonuçta kadrolu işçi olmak, memur olmak bunlar değerli ve kıymetli işler. Hem işin hakkını vermek adına çalışmak lazım, hem belediyemizin hem de sendikanın sizlere sahip çıkması gerek. Karşılıklı hukuk olur ise çok daha kıymetli olur ve başarı olur. Sizler burada bizim elimiz ayağımızsınız.” dedi.

Bülent Turan Eyüp Yılmaz Lapseki

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Lapseki’de Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı20 Şubat 2019

Lapseki’de Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı

Lapseki’de Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anıldı. Ege Üniversitesinde 2015 senesinde çıkan olaylarda bıçaklanarak öldürülen

Lapseki’de Meclis Üye Adayları Açıklandı20 Şubat 2019

Lapseki’de Meclis Üye Adayları Açıklandı

Lapseki’de yarışacak meclis üyesi adayları açıklandı. Cumhur İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerinde Lapseki’de yarışacak meclis

Plevne Ortaokulu Robotik Takımı Ödülle Döndü17 Şubat 2019

Plevne Ortaokulu Robotik Takımı Ödülle Döndü

Plevne Ortaokulu Robotik Takımı yine ödül ile döndü. Plevne Ortaokulu Robotik Takımı Second World,

Lapseki’de Kazdılar Yalova ve Kocaeli’nde Yakalandılar17 Şubat 2019

Lapseki’de Kazdılar Yalova ve Kocaeli’nde Yakalandılar

Lapseki’de kaçak kazı yapan kişiler Yalova ve Kocaeli’nde