Lapseki Hizmetlerle Büyüyor

Lapseki’de Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisinin açılışı gerçekleştirildi.

Lapseki Hizmetlerle Büyüyor
Haber Giriş Tarihi: 19 Mart 2019 16:20 Lapseki Haberleri

Lapseki, hizmetler ile büyüyor.

Lapseki’de Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisinin açılışı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ’un katılımı ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz birer konuşma gerçekleştirdiler.

Bakan Kurum yapmış olduğu konuşmada; “Denizi ile tarımı ile doğası ile Çanakkale’mizin en güzel ilçelerinden biri ve Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz ile Lapseki güzel hizmetler görüyor. İnşallah 31 Mart’ta da Lapseki gönül belediyeciliğine devam edecektir. Belediye Başkanımız altyapı ile ilgili her türlü projeleri yaptı, biz de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak destek olduk. Altyapı tamamlandı, şimdi sıra üstyapıda. Çok güzel projeler var, içerisinde tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılmasını sağlayan projeler var. Biz de Bakanlık olarak Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’a destek olacağız. Lapseki’ye modern, dünya standartlarında arıtma tesisini kazandırmış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Lapseki’de yapılan atık su ve kanalizasyon arıtma tesisinin toplam maliyeti kırk dokuz Milyon Liradır. Bu kapsamda ayrıca elli sekiz kilometre kanalizasyon hattı ve elli dört kilometre de içme suyu hattı yaptık. Yani, altyapınızı baştan aşağı yeniledik.” dedi.

Yapılan konuşmaların sonrasında Lapseki Belediyesi Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisi dualar ve hayırlı olsun temennileri ile açıldı.

Paylaş:
Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Lapseki Haberleri

Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Lapseki Belediyesi tarafından toplanan yardımlar depremzedelere

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Lapseki Haberleri

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Kumbarasında biriktirdiği tüm parasını depremzedelere bağış için harcayan 13 yaşında ki Ahmet Samet Sarı Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz tarafından

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Haberleri

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında 7. sınıf öğrencisi Ahmet Samet Sarı’dan örnek