Lapseki Hükümet Konağı Resmi Törenle Açıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce'nin katılımıyla Lapseki Hükümet Konağı'nın açılışı resmi törenle yapıldı.

Lapseki Hükümet Konağı Resmi Törenle Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 03 Mayıs 2019 23:50 Güncelleme: Lapseki Haberleri

Lapseki Hükümet Konağı, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’nin katılımıyla resmi törenle açıldı.

Bir süre önce yapımı tamamlanan, resmen açılışı yapılmayan Lapseki Hükümet Konağı bu gün düzenlenen törenle açıldı. Törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, konuşmasında ülke gündeminde yer alan konular hakkında konuşarak İstanbul seçimlerine ilişkin, “Karar öyle de olsa böyle de olsa bizim için baş tacı ama birileri, ‘Eğer bu kararı vermezse tehdit ederim, hakaret ederim, Kızılay’da yürüyemez.’ tarzı, ancak diktatör adamların kullanacağı ifadeler kullanmaya başladılar. Bunlar yanlış şeyler. Biz hukuk içinde takibimizi yapacağız.” dedi.
Bülent Turan
Bülent Turan, el değiştirerek Ak Parti’den CHP’ye geçen belediyelerin önlerine asılan T.C. ibaresiyle ilgili konuşarak “Son dönemde hiç hak etmediğimiz bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Gazetelere bakıyorum, ‘T.C. ibaresi geri gelmiş.’ Kim kaldırdı da siz geri getiriyorsunuz, T.C. ile kimin sorunu olabilir? 82 milyon bu ülkenin içinde beraber yaşarken, Türkiye Cumhuriyeti’ni büyütmekten başka hangi derdimiz var bizim? Kim dedi, ‘T.C’yi kaldırıyoruz’ diye, nereden çıktı bu? Eskişehir’de, İzmir’de belediyenin girişinde T.C. yazmıyor ama İstanbul ve Ankara’da T.C. yazarak, güya biz karşıyız onlar taraftar. Bunlar çok ucuz, sığ ve yanlış polemikler. Ortak değerlerimizle oynamayın. Türkiye Cumhuriyeti ortak değerimizdir. Gazi Mustafa Kemal ortak değerimizdir. Türkiye’nin büyümesi ortak değerimizdir. Bizi ufak polemiklere, sığ polemiklere hapsetmeyin, bırakın 15 yıl geride kaldı, önümüzdeki yeni dönemde 5 yılı beraber ayağa kaldıralım. Ufak polemiklerden, sığ polemiklerden bıktık artık. Türkiye Cumhuriyeti’ni sevmek, bir tabelaya T.C. ibaresini yazmakla mı ya da yazmamakla mı olur, yoksa köprüleri, okulları, yolları, hükümet binalarını açmakla mı olur? Türkiye Cumhuriyeti sevgisi, Türkiye’yi yurt dışına şikayet ederek, ‘PYD komşumuz olsun’ diyerek, terör örgütlerine göz kırparak, ortaklarla yol yürüyerek mi olur, ‘tek bayrak’ diyerek başlayıp, o Rabia’yı ortaya koyarak mı olur? O yüzden ne olur yanlış yapanlara, polemik yapmak isteyenlere, siyasi kavgayı geride bırakmayanlara prim vermeyin. Bu ülke hepimizin ülkesi, batarsak beraber batarız ama biz beraber çıkmaya, beraber yürümeye, beraber büyümeye aday insanlarız.” İfadelerini kullandı.

Paylaş:
Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Köy Ziyareti

Lapseki Haberleri

Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Köy Ziyareti

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Lapseki ilçesindeki Çavuşköy, Taştepe ve Alpagut köylerini ziyaret

Kaymakamdan Şehit Ailesine Ziyaret

Lapseki Haberleri

Kaymakamdan Şehit Ailesine Ziyaret

Lapseki ilçe protokolü "15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü" etkinlikleri dolayısıyla şehit ailesine ziyarette

Akdeniz Meyve Sineği Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Lapseki Haberleri

Akdeniz Meyve Sineği Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Lapseki'de çiftçilere Akdeniz Meyve Sineği hakkında bilgilendirme toplantısı