Lapseki’de 3 Bin Kişi Aynı Sofrada

Lapseki'de belediye tarafından organize edilen iftar programlarının sonuncusu büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Lapseki’de 3 Bin Kişi Aynı Sofrada
Haber Giriş Tarihi: 01 Haziran 2019 2:15 Lapseki Haberleri

Lapseki Belediyesi’nin ilçe genelinde düzenlediği mahalle iftarlarının sonuncusunu gerçekleştirdi.
Ramazan Ayı boyunca binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturan mahalle iftarlarının sonuncusu Lapseki Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi.

Lapseki Belediyesi iftar programına Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti Çanakkale Merkez ilçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Lapseki MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, Lapseki İyi Parti İlçe Başkanı Yakup Uzun ve binlerce vatandaş katıldı.

Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir mahallede gerçekleştirilen İftar yemeklerinde 12 bini aşkın Lapsekiliyle bir araya geldiklerini belirten Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “Bu akşam Ramazan boyunca binlerce hemşehrimizle buluşmamıza vesile olan iftarlarımızın bu yıl için sonuncusunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Orucumuzu açmak için suyumuzu paylaştığımız, birlikte yan yana oturduğumuz, yemeğimizi bölüştüğümüz iftar soframızda bizleri yalnız bırakmayan tüm Lapsekililere yürekten teşekkür ederim. Buradaki tablo kardeşlik duygularının bir göstergesidir. Düzenlediğimiz iftar programlarıyla gönül köprüleri kurduk. Bu köprülerin oluşmasında katkısı olan, Ramazan ayı boyunca bu sofralarda emeği geçen mesai arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ederim.” diye konuştu.

Lapseki halkının büyük ilgi gösterdiği iftar programında Lapsekililer, hep birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. Yaklaşık 3 bin kişinin yer aldığı iftarda vatandaşlar adeta Yeni Belediye Meydanı’na sığmadı. Lapseki Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında Ramazan’ın coşkusunu en güzel şekilde yaşayan ilçe halkı, açılan oruçların ardından Roman İlahi Grubu’nun seslendirdiği ilahileri dinlediler.

Paylaş:
Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Lapseki Haberleri

Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Lapseki Belediyesi tarafından toplanan yardımlar depremzedelere

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Lapseki Haberleri

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Kumbarasında biriktirdiği tüm parasını depremzedelere bağış için harcayan 13 yaşında ki Ahmet Samet Sarı Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz tarafından

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Haberleri

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında 7. sınıf öğrencisi Ahmet Samet Sarı’dan örnek