Lapseki’de Geleneksel Sünnet Şöleni

Lapseki’de Geleneksel Sünnet Şöleni

Lapseki Belediyesi’nden toplu sünnet şöleni
Lapseki Belediyesi geleneksel hale getirdiği toplu sünnet şöleninin beşincisini Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi.
Sünnet şöleninde Lapseki ve köylerinden farklı yaşlarda 9 çocuk sünnet oldu.

Mevlid-i Şerif okunmasıyla başlanan sünnet etkinliği Lapseki Roman İlahi Grubu’nun ilahi ve kasideler okumasının ardından Lapseki Belediyesi tarafından dağıtılan yemekle sona erdi.
Programa eşi Hacer Yılmaz ile katılan Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz sünnet çocuklarıyla yakından ilgilenerek sünnet aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Kısa bir açıklama yapan Başkan Eyüp Yılmaz, “Göreve geldiğimizden bu yana bir çok sosyal faaliyetimiz oldu ve bu faaliyetlere devam ediyoruz bu da bir sosyal faaliyetlerimizden bir tanesi. Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz sünnet şenliğimizin bu gün mevlit programını gerçekleştiriyoruz. Biz göreve geldiğimizden bu yana ilçe merkez, beldeler ve köylerimizde sünnet olacak ne kadar yavrumuz, evladımız varsa bunların hepsinin gün önce sünnetini yaptırıp bir günde aileleri ve sevdikleri, dostlarıyla birlikte burada bir eğlence bunun yanında kuranı kerimler dualar okunuyor gelen davetlilerde yemek ikramında bulunuyoruz. Elbette bu sosyal faaliyetlerimiz bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam edecek. Geçmiş yıllarda daha fazla çocuğumuz vardı sünnet olacak her geçen gün biraz daha azalıyor bu yıl 13 yavrumuzu sünnet ettirdik ben bütün sünnet olan çocuklarımızın aileleriyle birlikte geçmiş olsun dileklerimi sunuyor Allah evlendirmelerini de nasip etsin temennisinde bulunuyorum” dedi.

5’incisi düzenlenen sünnet şölenine MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, TÜMAD Madencilik Halkla İlişkiler Müdürü Şaban Kılıçan, Lapseki Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Gökhan Baştürk, Hastane Müdürü Burak Karagöz, Lapseki Muhtarlar Derneği Başkanı Seyfettin Turan, il Genel Meclis Üyesi iş adamı Hasan Engin, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Eyüp Yılmaz Gökhan Baştürk Hasan Engin Lapseki Belediyesi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Lapseki Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplandı16 Şubat 2019

Lapseki Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplandı

Lapseki Köylere Hizmet Götürme Birliği olağanüstü toplandı. Lapseki Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği 2019

İyi Parti Lapseki’de Seçim Startını Verdi15 Şubat 2019

İyi Parti Lapseki’de Seçim Startını Verdi

Lapeki'de belediye başkanlığı için seçim çalışmaları başladı. İyi parti adaylarını sosyal medyada tanıtmaya

Selim Kaya İl Genel Meclis Üyesi Adaylığını Açıkladı12 Şubat 2019

Selim Kaya İl Genel Meclis Üyesi Adaylığını Açıkladı

Selim Kaya, MHP İl Genel Meclis Üyesi Adaylığını açıkladı. Lapseki Milliyetçi Hareket Partisi İlçe

Umurbey Deve Güreşleri Festivali Düzenlendi10 Şubat 2019

Umurbey Deve Güreşleri Festivali Düzenlendi

29. Geleneksel Umurbey Deve Güreşleri Festivali